Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 19, 15:18

Rusija teigia Ukrainoje panaudojusi naujus lazerinius ginklus, V.Zelenskis tyčiojasi

Rusija paskelbė, kad Ukrainoje esą naudoja naujos kartos galingus lazerius, kuriais degina priešo bepiločius orlaivius. Ar tai tiesa, neaišku, o ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis šaiposi iš tokio Maskvos bandymo atsakyti į faktą, kad į užpultą šalį keliauja daug modernių vakarietiškų ginklų, rašo „Reuters“.
JAV lazerinio ginklo bandymas
JAV lazerinio ginklo bandymas / „Scanpix“ nuotr.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dar 2018 metais paskelbė, kad šalyje sukurta nauja tarpžemyninė balistinė raketa, povandeninių branduolinių dronų, viršgarsinis ginklas ir lazerinis ginklas.

Apie pastarąjį daug nežinoma, nors V.Putinas tada paminėjo ginklą „Peresvet“, taip pavadintą viduramžių stačiatikių vienuolio kario Aleksandro Peresveto, kuris žuvo mūšyje, garbei.

O dabar Rusijos vicepremjeras Jurijus Borisovas per konferenciją Maskvoje pareiškė, kad „Peresvet“ jau daug kur naudojamas ir gali „apakinti“ palydovus net iki 1500 km aukštyje virš Žemės.

J.Borisovas taip pat pasigyrė, esą jau sukurta ir galingesnių sistemų nei „Peresvet“, neva galinčių ore deginti bepilotes skraidykles ir kitą įrangą. Esą antradienį per bandymą lazeriu per 5 sekundes buvo sunaikintas už 5 kilometrų skridęs dronas.

Ne tik Rusija, bet ir JAV bei Kinija pastaraisiais metais bando sukurti efektyvius lazerinius ginklus, kurie kadaise buvo naudojami tik mokslinėje fantastikoje.

„Peresvet: apakina, o nauja lazerinių ginklų karta leidžia fiziškai sunaikinti taikinį – jis sudega, – teigė J.Borisovas, patvirtinęs, neva tokie ginklai naudojami ir Ukrainoje. – Taip, pirmieji ginklo „Zadira“ prototipai jau naudojami.“

Ukrainos prezidentas V.Zelenskis netrukus pasišaipė iš tokių pagyrų ir palygino šiuos lazerius su vadinamaisiais „stebuklingais ginklais“, apie kuriuos prieš pralaimėjimą Antrajame pasauliniame kare buvo paskelbusi nacistinė Vokietija.

„Zuma Press“/„Scanpix“ nuotr./V.Zelenskis
„Zuma Press“/„Scanpix“ nuotr./V.Zelenskis

„Kuo buvo aiškiau, kad jie neturi jokių šansų kare, tuo daugiau buvo propagandos apie nuostabų ginklą, kuris būtų toks galingas, jog leistų pasiekti persilaužimą.

Tad matome, kad trečiąjį karo mėnesį Rusija bando rasti savo stebuklingą ginklą. Akivaizdu, kad visa tai rodo visišką nesėkmę“, – pareiškė V.Zelenskis.

Apie ginklą „Zadira“ beveik nieko nežinoma, bet 2017 metais Rusijos žiniasklaida skelbė, esą sukurti jį padėjo šalies valstybinė atominės energetikos korporacija „Rosatom“.

Invazija į Ukrainą, analitikų teigimu, parodė Rusijos ginkluotųjų pajėgų galios ribas, nors pats V.Putinas tikina, esą „specialioji karinė operacija“ vyksta pagal planą.

Kita vertus, žinoma, kad ne tik Rusija, bet ir JAV bei Kinija pastaraisiais metais bando sukurti efektyvius lazerinius ginklus, kurie kadaise buvo naudojami tik mokslinėje fantastikoje.

Tokie ginklai naudingi ne tik „deginant dronus“. Jei lazeriais įmanoma apakinti akylus palydovus, poveikis turi ir strateginės reikšmės, nes palydovais stebimos tarpžemyninės balistinės raketos, nešančios branduolinius ginklus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min