Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusija užtraukė seną giesmelę apie Estijoje ir Latvijoje vargstančius rusus

Baltijos šalys
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Baltijos šalys
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos Užsienio reikalų ministerija (UR) kreipėsi į tarptautinę bendruomenę, prašydama apsaugoti rusų Latvijoje ir Estijoje teises.

Kaip skelbia naujienų agentūra „Unian“, tokią poziciją išreiškė Konstantinas Dolgovas, kalbėdamas Baltijos šalių rusų bendruomenių atstovų konferencijoje.

K.Dolgovas Rusijos URM atsakingas už žmogaus teisių, demokratijos ir Konstitucijos teisės klausimus.

Daugiau kaip 50 proc. žmonių, kurie gyvena didžiausiuose Latvijos miestuose, yra rusai. Tai – akivaizdus šiurkščių žmogaus teisių pažeidimų pačioje civilizuotos Europos širdyje atvejis, – teigė K.Dolgovas.

„Tarptautinė bendruomenė turi ryžtingai reaguoti į grubius Baltijos šalyse gyvenančių rusų teisių pažeidimus, užkirsti kelią vis labiau kurstomai politizuotai rusofobijai“, – kalbėjo jis.

„Neketiname toleruoti išpuolių prieš rusų kalbą, kuriuos pastebime Baltijos šalyse. Latvijos ir Estijos valdžios institucijų priimtais tam tikrais veiksmais siekiama sumenkinti rusų kalbos svarbą ir statusą. Tai yra šiurkštus žmogaus teisių pažeidimas“, – per konferenciją siautėjo K.Dolgovas.

Pasak jo, Rusijos URM mano, jog yra nepriimtina tai, kad tautinių mažumų Baltijos šalyse atstovai negali bendrauti savo gimtąja kalba su valdžios institucijomis, taip pat gimtosios kalbos vartoti topografiniuose pavadinimuose.

Rusijos URM atstovas taip pat išreiškė nepasitenkinimą dėl Latvijos ir Estijos pilietybės gavimo.

„Vis dar opus klausimas išlieka ir masinio pilietybės Latvijoje ir Estijoje neturėjimo problema. Reikalaujame, kad Tarptautinė bendruomenė padarytų spaudimą Latvijos ir Estijos valdžiai, tokiu būdu užtikrinant, kad šis gėdingas reiškinys visiems laikams iš Europos būtų išguitas“, – konferencijoje kalbėjo K.Dolgovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min