TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusiją valdo du prezidentai, bet nė vienas jų nėra Vladimiras Putinas?

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Sevastopolyje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir gynybos ministras Sergejus Šoigu (kairėje)
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos opozicijos veikėja, judėjimo „Sėdinti Rusija“ vadovė Olga Romanova interviu portalui charter97.org pareiškė, kad Rusiją iš tiesų valdo ne prezidentas Vladimiras Putinas. Jis neva yra tik marionetė, pralaimėjusi klanų grumtynėse.

O.Romanova, svarstydama, kas šiuo metu vyksta Rusijoje, teigia, kad baigėsi etapas, kurį galima pavadinti „kultūringa Krymo kampanija“. Šiuo metu valdžia baigia išsiaiškinti valstybės priešus ir penktąją koloną. Ji mano, kad netrukus prasidės rusų mėgstama pramoga – suėsti savus.

Pirmasis požymis – V.Putinui artimu laikytam oligarchui, kompanijos „Sistema“ vadovui Vladimirui Jevtušenkovui iškelta byla. O.Romanova teigia, kad V.Jevtušenkovas naftos kompaniją „Bašneft“, kuri iš jo jau faktiškai atimta, pirko tuomečio Rusijos premjero V.Putino prašymu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Jevtušenkovas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vladimiras Jevtušenkovas

Pirmasis požymis – V.Putinui artimu laikytam oligarchui, kompanijos „Sistema“ vadovui Vladimirui Jevtušenkovui iškelta byla.

Opozicijos atstovės manymu, tai, kas nutiko V.Jevtušenkovui, rodo, kad Rusijoje valdžios centras smarkiai pasislinko į kitą pusę. Jos manymu, valdžia dabar priklauso ne V.Putinui, o vadinamiesiems jėgos struktūrų atstovams.

O.Romanova teigia, kad dabar tarp „silovikų“ prasideda žūtbūtinė kova. Pastaruosius 14 metų Rusijoje varžėsi, bet sugyveno keturi skirtingi klanai: specialiųjų tarnybų klanas, vadovaujamas Igorio Sečino (dabartinio valstybinės naftos kompanijos „Rosneft“ vadovo), kariškių klanas, vadovaujamas dabartinio gynybos ministro Sergejaus Šoigu, V.Putino draugų verslininkų klanas (oligarchai broliai Rotenbergai, Jurijus Kovalčukas, Genadijus Timčenka) ir dujų koncerno „Gazprom“ klanas (koncerno vadovai Aleksejus Mileris ir Aleksandras Medvedevas).

Jos teigimu, dabar akivaizdu, kad V.Putino draugų klanas patyrė pralaimėjimą. O.Romanova pateikia du pralaimėjimo pavyzdžius. Broliai Rotenbergai, lobę iš vamzdynų „Gazprom“ tiesimo, dabar patraukti iš šio verslo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Arkadijus Rotenbergas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Arkadijus Rotenbergas

Antras pavyzdys – įstatymas, draudžiantis užsieniečiams valdyti Rusijos žiniasklaidos priemones.

Anot O.Romanovos, visi, kritikuodami šį įstatymą, kalba, kad taip žlugdoma opozicinė žiniasklaida, iš jos stumiami užsienio investuotojai, bet pamirštama, kad V.Putino meiluže laikomos Alinos Kabajevos valdoma Nacionalinė medijos grupė, kuriai, be kita ko, priklauso populiariausias Rusijoje televizijos kanalas „Piervyj“, taip pat valdoma per ofšorines kompanijas iš užsienio. Vadinasi, šis įstatymas yra smūgis ir A.Kabajevos vadovaujamam verslui.

V.Putinas supranta, kas vyksta, bet yra bejėgis, nes tapo dviejų likusių stiprių klanų – kariuomenės ir specialiųjų tarnybų – kovos įkaitu.

O.Romanova mano, kad V.Putinas jau prarado savo draugų klaną. Anksčiau „silovikai“ pasistengė nuo jo atstumti liberalius ekonomistus Germaną Grefą, Aleksejų Kudriną ir kitus, o dabar pradeda persekioti buvusius prezidento draugus.

O.Romanova spėja, kad V.Jevtušenkovas – tik pirmoji kregždė. Ji teigia, kad prieš V.Putino šalininku laikomą Anatolijų Čubaisą, kuris vadovauja valstybinei korporacijai „Rosnano“, jau pradėtos 6 baudžiamosios bylos. Beje, A.Čubaisas kritikuoja V.Jevtušenkovo persekiojimą.

O.Romanova tikina, kad V.Putinas supranta, kas vyksta, bet yra bejėgis, nes tapo dviejų likusių stiprių klanų – kariuomenės ir specialiųjų tarnybų – kovos įkaitu. O.Romanova teigia, kad I.Sečinas vadovauja specialiųjų tarnybų klanui, o S.Šoigu – kariuomenės klanui.

Vienas įtakingiausių V.Putino aplinkos žmonių Igoris Sečinas pakliuvo po sankcijų dalgiu
Vienas įtakingiausių V.Putino aplinkos žmonių Igoris Sečinas pakliuvo po sankcijų dalgiu

Opozicijos veikėja teigia, jog tai, kas vyksta Ukrainoje, irgi yra šių dviejų klanų kovos pasekmė. Anot jos, karą Rytų Ukrainoje sukėlę Igoris Girkinas (Strelkovas) ir Aleksandras Borodajus buvo I.Sečino žmonės. Dabar jie patraukti į šalį, buvo priversti viską mesti ir grįžti į Rusiją, nes I.Sečino vadovaujama „Rosneft“ patiria labai daug nuostolių dėl Vakarų paskelbtų sankcijų.

Jos manymu, I.Sečinas linkęs užbaigti šią karinę avantiūrą, bet to nenori S.Šoigu, nes karas reiškia, kad kariuomenė gaus vis didesnį finansavimą. O.Romanovos teigimu, dabar Rytų Ukrainoje jau kariauja tik S.Šoigu, taigi kariuomenės žmonės.

Dėl sankcijų smarkiai paaštrėjo Rusijos ekonominė krizė, jos jau nebeįmanoma nepastebėti. O.Romanova mano, kad dėl to teks kažką paaukoti. Ji įsitikinusi, kad tai bus V.Putino aplinkos žmonės.

O.Romanova įsitikinusi, kad V.Putinas tapo savo sukurtos sistemos auka ir yra jos jau beveik surytas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu

V.Putinas Rusijos prezidentas greičiausiai tik užsieniui, o ne Rusijai. Dabar vyksta dviejų prezidentų kova – I.Sečino ir S.Šoigu, – teigia O.Romanova.

„Jis Rusijos prezidentas greičiausiai tik užsieniui, o ne Rusijai. Dabar vyksta dviejų prezidentų kova – I.Sečino ir S.Šoigu“, – teigia O.Romanova. Jos įsitikinimu, būtent šie du žmonės realiai valdo Rusiją.

Anot jos, V.Putinas dar bando priešintis, stumdamas savo žmones į Vidaus reikalų ministerijos vadovų postus.

Šalyje dabar realiai yra kelios kariuomenės. Tai – V.Putino buvusio asmens sargybinio Viktoro Zolotovo vadovaujama vidaus kariuomenė, S.Šoigu vadovaujama Rusijos kariuomenė ir Federalinės saugumo tarnybos kariuomenė. Be to, dar yra „Rusijos geležinkelių“ vadovui Vladimirui Jakuninui pavaldi geležinkelių kariuomenė.

O.Romanova primena, kad Valstybės Dūma šiuo metu svarsto įstatymą, kuriuo gali būti įteisintos privačios kariuomenės, ir spėja, kad gali atsirasti dar ir „Gazprom“ kariuomenė.

„Šios kariuomenės kuriamos ne prieš visuomenę ar opoziciją kovoti, jie ginkluojasi vieni prieš kitus. Vyksta tarpklaninė kova, kurioje mums bus sunku išgyventi“, – įspėja O.Romanova.

O.Romanovos įsivaizdavimu, jei V.Putinas bus nuverstas, jį gali pakeisti baisesni veikėjai – I.Sečinas, S.Šoigu ar nacionalistas vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas. Tačiau, skirtingai nuo kitų, O.Romanova siūlo to nebijoti – anksčiau ateis, vadinasi, anksčiau ir išeis. Anot jos, bet kas, kas pakeistų V.Putiną, nebus toks populiarus kaip jis, nes Rusija – ant ekonominio kracho slenksčio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min