Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 3d. 17:51

Rusijoje išdavyste dėl pagalbos Ukrainai apkaltinta daugiavaikė motina paleista į laisvę

Daugiavaikė motina Svetlana Davidova apkaltinta Rusijos išdavyste
Youtube.com iliustr. / Daugiavaikė motina Svetlana Davydova apkaltinta Rusijos išdavyste

Rusijoje išdavyste apkaltinta daugiavaikė septynių vaikų motina Svetlana Davydova, kuri, paskambinusi į Ukrainos ambasadą, pranešė apie Rusijos karių judėjimą, paleista į laisvę, pasirašiusi pasižadėjimą neišvykti, skelbia lenta.ru. Anksčiau skelbta, kad suimtai moteriai gresia kalėjimo bausmė iki 20 metų.

Moters advokatas Sergėjus Badamšinas patvirtino, kad moteris išleista į laisvę iš areštinės, kurioje buvo laikoma nuo sausio pabaigos. 

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas patvirtino, kad apie moters areštą Kremliuje žinoma, o situaciją apibūdino kaip „neabejotinai rezonansinę“. Antradienį Prezidentūrai turėjo būti perduota 40 tūkst. parašų, kuriais reikalaujama paleisti suimtąją. 

Pirmadienį moteris atsisakė savo ankstesnio advokato paslaugų bei atsisakė anksčiau duotų parodymų. Būtent ankstesnis jos advokatas Andrejus Stebionovas siūlė jai pripažinti savo kaltę. 

Pirmadienį moteris atsisakė savo ankstesnio advokato paslaugų bei atsisakė anksčiau duotų parodymų

36 metų Svetlana Davydova buvo sulaikyta maždaug už 240 kilometrų į vakarus nuo Maskvos esančiame Viazmos mieste, grupelei vyrų juodomis uniformomis įsiveržus į butą, kuriame ji su šeima gyvena. Valstybės išdavimu kaltinama moteris iki teismo buvo uždaryta į liūdnai pagarsėjusį Maskvos Lefortovo kalėjimą.

„Ji paskambino, kur jai nederėjo skambinti, ir pasakė, ko nereikėjo sakyti“, – sakė oficialiai priskirtas advokatas A.Stebionovas. Jis pridūrė, kad daugiau informacijos pateikti negali, nes ji susijusi su „valstybine paslaptimi“. „Laisvės radijui“ A.Stebeniovas sakė, kad moteriai pateikti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 275 straipsnį.

„Ją kaltina dėl valstybės išdavimo, tuo, kad ji išdavė informaciją, kuri yra valstybės paslaptis. Remiantis Gynybos ministerijos išvadomis, preliminariomis, kaip jie vadina. Bus atlikta ekspertizė, (aiškinamasi) kokie tai duomenys, kiek jie buvo vertingi, ir nuo to priklausys jos tolesnis likimas. Straipsnyje numatyta (laisvės atėmimo bausmė) nuo 12 metų“, – sakė jis.

S.Davydovos sutuoktinis naujienų agentūrai AFP sakė, kad jo žmona 2014 metų balandį paskambino į Ukrainos ambasadą ir pranešė, kad Viazmos karinė bazė ištuštėjo, o tai leidžia manyti, kad kariai buvo perkelti į Ukrainą.

S.Davydova ir A.Gorlovas augina keturis bendrus vaikus ir dar tris iš jo ankstesnės santuokos. Suimta moteris prižiūrėjo savo jauniausią pustrečių metų dukrytę namuose.
Vyras įsitikinęs, kad jo žmona savo šalies neišdavė.

Temos: 1 Rusija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min