2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Rusijoje leista moterims tapti naikintuvų pilotėmis

Rusijoje moterys bus pirmąkart priimtos mokytis, kad taptų karinių oro pajėgų naikintuvų pilotėmis, šeštadienį pranešė šalies gynybos ministras Sergejus Šoigu. Jis pabrėžė, kad iš moterų gaunama tiek daug prašymų, kad „negalime jų ignoruoti“.
Rusijos naikintuvas Su-27
Rusijos naikintuvas Su-27 / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Yra daug moterų, kurios nori tapti karo pilotėmis. Sulaukėme šimtų laiškų, – ministerijos pranešime cituojama S.Šoigu. – Štai kodėl nusprendėme, kad šiais metais bus sudaryta pirmoji moterų grupė Krasnodaro karo akademijoje. Jų bus nedaug, iš viso penkiolika. Tačiau atsižvelgdami į gaunamų prašymų skaičių negalime jų ignoruoti. Nuo spalio 1 d. pirmoji moterų grupė pradės mokytis pilotuoti naikintuvus.“

Ministro teigimu, moterys turėtų įgyti tinkamą kvalifikaciją per penkerius metus.

Verta paminėti, kad nuo 2009 metų Krasnodaro karo akademija priima studijuoti ir merginų, tačiau jos nerengiamos tapti pilotėmis.

2014 metais Rusijos gynybos ministerijos atstovas Ruslanas Vasiljevas radijo stočiai „Echo Moskvy“ sakė, kad Rusijos kariuomenėje tarnauja maždaug 45 tūkst. moterų, tačiau kai kurių užduočių, ypač kovinių, jos neatlieka.

Remiantis oficialiais duomenimis, šiemet Rusijos kariuomenę sudaro iš viso beveik 2 mln. žmonių; iš jų apie milijonas atlieka aktyviąją tarnybą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min