Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje – neregėti deimantų klodai

Deimantai. Asociatyvinė nuotr.
Decaturjewelry.com nuotr. / Deimantai. Asociatyvinė nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiaurės Sibire tyrinėjama didžiulė deimantų kasykla, kurioje slypi „gigantiški“ deimantų klodai. Teigiama, kad rezervai čia dešimt kartų didesni, nei šiuo metu pasaulyje žinomos deimantų atsargos. Su šiais deimantų klodais Rusija stipriai numuštų pramoninių deimantų kainą. Tiesa, jų išgavimas šiame regione nepaprastas.

Šią brangakmenių vietą, kaip skelbia welt.de, atrado dar Sovietų Sąjungos mokslininkai, kuomet tyrinėjo Popigai kraterį. Jis susiformavo prieš milijonus metų, kuomet čia nukrito didelis asteroidas. Teigiama, kad iš Sibiro grafito uolienų dėl spaudimo ir karščio susiformavo itin kieti deimantai.

Sovietų Sąjungoje šie deimantų klodai buvo šalies paslaptis. Tuomet rusai gamino dirbtinius deimantus. Natūralių brangakmenių paieška buvo apribota. 1990 metais rusai buvo ėmęsi tyrimų, tačiau dėl krizės juos pamiršo. Popigai krateris išsamiai nebuvo tyrinėjamas 30 metų.

Krateryje randami brangakmeniai yra vidutiniškai 0,5-2 mm dydžio. Papuošalams jie netinkami, tačiau itin vertinami pramonėje, naudojami pramoninių grąžtų ir kosminės technikos gamyboje. Sobolevo instituto mokslininkų, tyrinėjančių vietovę, dėka, šiuo metu susidomėjimas Popigai krateriu vėl auga.

„Iki šiol ištirta 0,3 proc. kraterio teritorijos, kurioje slepiasi 147 milijardai karatų deimantų. Bendrai mes kalbame apie trilijonus karatų“, – sakė instituto direktorius Nikolajus Pochilenko. Šių deimantų, teigiama, užtektų 3000-čiams metų.

Pigiau nei sintetiniai

Iki šiol didžiausia deimantų radimo vieta Rusijoje buvo Jakutijoje, kurioje slypi apie milijardas karatų deimantų.
Didžiulis kiekis brangakmenių Rusijoje sudarys sąlygas sumažinti sintetinių deimantų kainą, šie dažniausiai atkeliauja iš Kinijos. „Popigai krateris gali viską apversti aukštyn kojomis. Kas atsitiks su kainomis, neaišku“, – sakė „Jakutnipromalmas“ instituto direktoriaus pavaduotojas Genadijus Nikitinas. 

Tačiau šiuo metu mokslininkams įdomiausia ne jų kaina, o deimantų iš kraterio išgavimas. „Šiandien turime galvoti apie išgavimo kaštus“, – sakė Sobolevo instituto tyrėjas Nikolajus Tutčkovas. Popigai krateris yra toli nuo didesnių centrų, artimiausias miestas yra už 400 km. Aplink kraterį driekiasi negyvanama tundra ir amžino įšalo žemė. Iki šiol kalnakasybos kompanijos neišdrįso ateiti į Sibirą ir verčiau kasinėja ten, kur brangakmeniai lengviau prieinami.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Rusija
Parašykite atsiliepimą apie 15min