Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje paskelbti atsakingieji už avariją Sajanų-Šušensko hidroelektrinėje

Sajanų-Šušensko hidroelektrinė po nelaimės
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Sajanų-Šušensko hidroelektrinė po nelaimės
Šaltinis: BNS
0
A A

Federalinės ekologinės, technologinės ir atominės priežiūros tarnybos komisija Sajanų-Šušensko hidroelektrinės priežastims ištirti nurodė šešis žmones, kurių veiksmai prisidėjo prie to, kad įvyko avarija, pranešama BBC tinklalapyje.

Tarp jų – buvęs Rusijos bendrovės „Bendroji energetikos sistema“ vadovas Anatolijus Čiubaisas, buvęs bendrovės „RusHydro“ pirmininkas Viačeslavas Siniuginas ir buvęs energetikos ministras Igoris Jusufovas.

Avarijos priežasčių tyrimo akte nurodytos konkrečios techninės aplinkybės, dėl kurių įvyko avarija. Ten, be kita ko, sakoma kad Sajanų–Šušensko hidroelektrinės (HE) antrasis hidroagregatas sugriuvo, kai buvo nuplėštas turbinos stogas, lūžus tvirtinimo strypams, be to, 6–iuose iš 49 strypų nebuvo sutvirtinimo veržlių.

Didžiausia Rusijoje Sajanų–Šušensko hidroelektrinė buvo sustabdyta rugpjūčio 17 dienos rytą dėl avarijos, kai į mašinų salę plūstelėjo vanduo. Per avariją buvo sunaikinti trys HE hidroagregatai ir sugadinti visi kiti. Iš viso hidroelektrinėje yra dešimt hidroagregatų, kurių kiekvieno galingumas – 640 megavatų. Hidroelektrinės remontas truks kelerius metus. Per avariją žuvo 75 žmonės.

Kaip dirbo sistema

Tuo tarpu dabartinis Energetikos ministerijos vadovas Sergejus Šmatko mano, kad būtina išsaugoti stabilią bendrovės „RusHydro“ veiklą ir neskuba spręsti personalo klausimų dėl avarijos Sajanų–Šušensko hidroelektrinėje, kuri priklauso šiai bendrovei.

„Galiu pasakyti tiksliai, kad „RusHydro“ vadovas Vasilijus Zubakinas nebuvo tiesioginis kaltininkas, įvykusios tragedijos iniciatorius. Esmę sudaro tai, kaip dirbo sistema“, – sakė ministras žurnalistams šeštadienį.

„Labai lengva įsikarščiuoti ir pulti ieškoti kaltininkų. Neapgalvoti sprendimai gali rimtai sutrikdyti likusių konstrukcijų remontą ir saugų naudojimą“, – pažymėjo S.Šmatko dar iki Federalinės ekologinės, technologinės ir atominės priežiūros tarnybos komisijos ataskaitos paskelbimo.

Ministras priminė, kad per tyrimą konkrečių asmenų veiksmų teisinį įvertinimą pateiks tyrimo institucijos. Drauge S.Šmatko atkreipė dėmesį į šios situacijos moralinę pusę.

Prielaidos

„Turi būti moralinė atsakomybė, supratimas to, kad atsakingi žmonės, atsakantys už savo darbo barą, turėjo imtis priemonių, net jeigu jų nėra pareiginėse instrukcijose. Atsižvelgdama į šiuos dalykus Energetikos ministerija būtinai priims personalo sprendimus bendrovėje „RusHydro“, – sakė S.Šmatko.

Viena avarijos Sajanų–Šušensko hidroelektrinėje prielaidų, pasak Federalinės ekologinės, technologinės ir atominės priežiūros tarnybos vadovo Nikolajaus Kutjino, buvo gaisras Bratsko hidroelektrinės ryšių linijoje, dėl ko nebeveikė hidroelektrinės valdymo sistema ir „visi 100 proc.“ galingumo reguliavimo perėjo Sajanų–Šušensko hidroelektrinei“.

Perjungus galingumo reguliavimą, Sajanų–Šušensko elektrinėje buvo įjungtas buvęs atsargoje antrasis hidroagregatas, kuris ir nukentėjo labiausiai per avariją. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min