Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje piktinamasi dėl imigrantus darbininkus įrankiams prilyginančios brošiūros

Rusijoje piktinamasi dėl imigrantus darbininkus įrankiams prilyginančios brošiūros
Rusijoje piktinamasi dėl imigrantus darbininkus įrankiams prilyginančios brošiūros
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos antrojo didžiausio miesto Sankt Peterburgo pareigūnai išprovokavo didelį skandalą, išleidę atmintinę imigrantams darbininkams, kurio iliustracijose jie vaizduojami kaip kastuvai ir šluotos.

Ši brošiūra buvo išleista siekiant padėti imigrantams, daugiausiai atvykstantiems iš postsovietinių Centrinės Azijos šalių, įsitvirtinti mieste. Jis buvo paskelbta oficialios programos, skatinančios santykius tarp etninių bendruomenių, svetainėje.

Tačiau Sankt Peterburgo gyventojai šio leidinio pieštose iliustracijose vaizduojami kaip paprasti žmonės, o atvykėliai darbininkai – kaip vaikščiojantys įrankiai: plačiai besišypsantys kastuvai, šluotos ir dažymo voleliai.

„Neįžvelgiu nieko nusikalstama, jokio etninės neapykantos kurstymo, – sakė vietos administracijos žmogaus teisių ombudsmenas Aleksandras Šišlovas. – Valdžios ketinimai buvo geri, tik skonis prastas.“

50 puslapių brošiūroje imigrantams darbininkams siekiama suteikti informacijos apie AIDS prevenciją, supažinti su darbo rinką reglamentuojančiais įstatymais ir pateikti naudingų adresų, tarp jų ligoninių.

Ši knygelė buvo išleista rusų, uzbekų, tadžikų ir kirgizų kalbomis, dažniausiai vartojamomis atvykėlių darbininkų, kurių į Sankt Peterburgą per kelerius pastaruosius metus atvyko dešimtys tūkstančių.

„Tai užuomina, kad vietiniai miesto gyventojai yra pirmos kategorijos, o darbininkai migrantai – žemesnės kategorijos žmonės“, – Sankt Peterburgo azerbaidžaniečių bendruomenės vadovo pavaduotojas Sabiras Masimovas sakė dienraščiui „Vedomosti“.

Pastaraisiais metais šimtai tūkstančių darbininkų migrantų atvyko į Rusiją iš kitų buvusių Sovietų Sąjungos respublikų. Daugelis jų dirba gatvių valytojais arba statybininkais, o savo atlyginimus siunčia namo.

Tačiau atvykėlių darbo ir gyvenimo sąlygos dažnai labai prastos, o dalis Rusijos visuomenės į šiuos imigrantus žvelgia su panieka.

Brošiūra „Darbo migranto žinynas“ buvo paskelbta svetainėje spbtolerance.ru, priklausančioje Sankt Peterburgo vyriausybinei programai „Tolerancija“, kurios tikslas – suvienyti visuomenę.

Tačiau organizacijos „Žvilgsnis į ateitį“ vadovas teisino brošiūros iliustracijas, argumentuodamas, kad informacija turėjo būti pateikiama gyvai.

„Prieš išleisdami šią brošiūrą dirbome su tikslinėmis grupėmis – migrantais statybose ir gamyklose. Šie paveikslėliai buvo labai populiarūs imigrantų bendruomenėje. Žmonės jais dalijasi su draugais“, – leidyklos vadovas Glebas Panfilovas sakė radijui „Kommersant FM“.

Tuo tarpu Sankt Peterburgo administracijos viešųjų ryšių komitetas paskelbė, kad miesto valdžia nedalyvavo šio projekto ekspertiniame vertinime ir įgyvendinime.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min