Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje prasidėjo ekspertams siaubą keliančios dešimties dienų šventinės atostogos

Rusai turi net dešimties dienų atostogas.
Reuters/Scanpix nuotr. / Rusai turi net dešimties dienų atostogas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijoje prasidėjo šventinis chaosas. Dešimt dienų šalyje kone niekas nedirbs. Ekonomistai perspėja apie milijardinius nuostolius, išaugusį nusikalstamumą ir tūkstančius mirčių nuo alkoholio, skelbia welt.de.

Vienoje didžiausių pasaulio šalių šiuo metu dirba nedaugelis. Sustojo gamyba fabrikuose, neleidžiami laikraščiai, šimtai geležinkelio vagonų ilsisi. Tuo metu kai ekonomika praranda milijardus dolerių, tūkstančiai švenčia ir neretai mirtinai padaugina alkoholio.

Budėjimo režime, kaip visuomet, gelbėjimo tarnybos. Patirtis rodo, kad gaisrų ir nusikaltimų skaičius šventiniu periodu itin išauga. Budintis gydytojas Genadijus Oniščenko prailgintas atostogas vadina „dešimties dienų siaubu“.

Mokslininkai ir sociologai jau ne pirmą kartą ragino valdžią papildomas atostogų dienas išskaidyti ir perkelti į kitus metų laikus arba apskritai panaikinti. Kuomet daugelyje šalies miestų vyrauja minusinė temperatūra ar net 30 laipsnių šaltis, atokiuose kaimuose ir miesteliuose žmonėms nelabai yra ką veikti. 

Šimtai milijonų butelių alkoholio

„Po trijų, keturių dienų nebeužtenka pinigų, tuomet prasideda problemos“, – įspėja Maskvos psichologas Sergejus Klutšnikovas. Per šį laiką institucijos užregistruoja žymiai daugiau smurto šeimoje atvejų. Pasak jo, nesveika atmosfera šeimose įsivyrauja dėl neišmatuojamo alkoholio vartojimo. Šventinėmis dienomis apie 140 mln. gyventojų turinčioje šalyje suvartojama milijonai butelių degtinės, šampano ir alaus. 

Scanpix nuotr./Alkoholis
Scanpix nuotr./Alkoholis

Joks politikas nedrįsta susigadinti savo reputacijos ir panaikinti ilgas atostogas. Rusijoje sausio 1 ir 2 diena yra oficialūs laisvadieniai, sausio 7-ąją bus švenčiamos Šv.Kalėdos, tad laisvadienių dar per akis. Į darbą rusai grįš tik sausio 9-ąją.

Analitikas Igoris Nikolajevas laikraščiui „Rosiskaja Gazeta“ teigia, kad šalis, pagal bendrąjį vidaus produktą užimanti 50 vietą pasaulyje tokių ilgų atostogų sau negali leisti. Šis atostogų laikmetis naudingiausias alkoholio gamintojams ir turizmo paslaugų teikėjams. Turtingesni rusai dabar šildosi Turkijoje arba Tailande, kiti skuba slidinėti į Alpes Austrijoje ar kitose šalyse. 

Anot gydytojo G.Oniščenko, nieko neįprasta, jei po ilgų atostogų prireikia ir nedarbingumo lapelio. „Didžiausias priešas rusui yra jis pats“, – teigia gydytojas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min