15min be reklamos
2022 12 08, 20:20

Rusijoje pritarta įstatymo projektui, draudžiančiam užsieniečiams surogatinę motinystę

Rusijos įstatymų leidėjai ketvirtadienį pritarė teisės aktui, draudžiančiam užsieniečiams naudotis rusių surogatinių motinų paslaugomis, o parlamento pirmininkas teigė, kad taip bus apsaugoti pažeidžiami vaikai.
Nėščia moteris
Nėščia moteris / 123RF.com nuotr.

Tai dar viena iš virtinės priemonių, kurių Rusija pastaruoju metu ėmėsi siekdama atitolinti visuomenę nuo Vakarų – ši tendencija sustiprėjo Maskvai vasario mėnesį pradėjus karą Ukrainoje.

Kremliui palankių Rusijos parlamento žemųjų rūmų nariai ketvirtadienį pritarė įstatymo projektui per antrąjį ir trečiąjį svarstymus, skelbiama parlamento internetinėje svetainėje.

„Tai užkirs kelią prekybai mūsų vaikais, apsaugos kūdikius nuo situacijų, kai jie patenka į tos pačios lyties asmenų šeimas arba tampa nusikaltimų, įskaitant organų pardavinėjimą, aukomis“, – socialinėje žiniasklaidoje pareiškė Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas.

Įstatymo projektui dar turi pritarti aukštieji parlamento rūmai, o tada – pasirašyti Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kad jis įsigaliotų.

Rusijoje mokama surogatinė motinystė yra teisėta, tačiau ši užsieniečių praktika sulaukė konservatyvių grupių ir stačiatikių bažnyčios kritikos. Buvo skundžiamasi, esą turtingi užsieniečiai išnaudoja moteris ir vaikus.

Pagal siūlomo teisės akto sąlygas rusų poros ir visi rusai, susituokę su užsieniečiais, vis dar galės naudotis surogatinės motinystės paslaugomis.

Teisės akte taip pat numatyta, kad rusių surogatinių motinų pagimdytiems vaikams automatiškai suteikiama Rusijos pilietybė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Iliuzionistas Rokas Bernatonis priima iššūkį: degalų taupymo magija
Parašykite atsiliepimą apie 15min