Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje rengiamasi narkomanus gydyti, o pedofilus kastruoti

XVIII amžiaus kastravimo instrumentas
„Scanpix“ nuotr. / XVIII amžiaus kastravimo instrumentas
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijos valdžia ketvirtadienį paskelbė ketinanti perimti iš Vakarų medicininio poveikio taikymo asmenims, kurie padarė nusikaltimus, turėdami priklausomybę nuo narkotikų arba įstatymu baudžiamą lytinį potraukį vaikams, praktiką.

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas, neseniai sakęs, kad svarsto galimybę sugrįžti prie priverstinio narkomanų gydymo, pavedė vyriausybei sukurti priklausomybės nuo narkotikų gydymo „nacionalinę medicinos ir socialinės reabilitacijos sistemą“. Savo ruožtu Tyrimų komitetas pranešė, jog parengtas įstatymo projektas dėl pedofilų cheminės kastracijos, remiantis JAV ir ES šalių patyrimu.

„Įstatymo projektas buvo parengtas išnagrinėjus užsienio praktiką. Cheminės kastracijos taikymas neprieštarauja tarptautinėms normoms“, – sakė Tyrimų komiteto pirmininkas Aleksandras Bastyrkinas, kurio kalba paskelbta žinybos tinklalapyje.

Jis užsiminė apie „stulbinančius žiaurumu ir cinizmu smurtinius nusikaltimus nepilnamečiams, kurių banga nusirito per pastarąsias dvi savaites“, ir aiškino naujovės būtinybę tuo, kad nuteistieji už vaikų seksualinę prievartą daugeliu atveju tampa recidyvistais.

„Šie asmenys nesėdės amžinai, o išėję į laisvę, labai tikėtina, gali vėl daryti tą patį“, – sakė A.Bastyrkinas.

Profilaktikai tyrimo žinyba siūlo įvesti privalomą patikrinimą, „ar nėra psichikos sutrikimų (pedofilijos), nuteistiesiems už tokius nusikaltimus“.

Jeigu nuteistasis bus pripažintas pavojingu ir nesutiks, kad jam būtų atlikta cheminė kastracija, kalėjimas paprašys teismą paguldyti šį asmenį į psichiatrijos kliniką, kai tik jis atliks bausmę.

Be to, manau, kad cheminė kastracija turi būti taikoma ir asmeniui, kuris nepadarė, bet nuogąstauja, kad gali padaryti lytinį nusikaltimą nepilnamečiui, – sakė Aleksandras Bastyrkinas.„Be to, manau, kad cheminė kastracija turi būti taikoma ir asmeniui, kuris nepadarė, bet nuogąstauja, kad gali padaryti lytinį nusikaltimą nepilnamečiui“, – sakė A.Bastyrkinas, siūlydamas tokią pagalbą suteikti anonimiškai.

„Veiksmingas metodas“

Metiniame pranešime rudenį D.Medvedevas paskelbė vaikų teisių ir laisvių gynimą prioritetu.

Prezidento žmogaus teisių gynimo tarybos vadovas Michailas Fedotovas pavadino A.Bastyrkino siūlymą „labai naudinga idėja“.

„Tai visiškai gali būti įvardijama kaip priverstinis medicininis gydymas. Tai vienas veiksmingų metodų apsaugoti visuomenę nuo pedofilų“, – cituoja jo žodžius „Interfax“.

M.Fedotovas pernai pakeitė Elą Pamfilovą, kuri atsistatydino iš posto, protestuodama prieš padėties žmogaus teisių srityje Rusijoje blogėjimą.

Per vieną paskutinių susitikimų su D.Medvedevu Kremliuje E.Pamfilova sakė, kad populiarus žurnalistas, parašęs kelis straipsnius apie pedofilijos paplitimą Rusijos elito sluoksniuose, netrukus patyrė „pedofilų globėjų“ viršūnėse spaudimą.

A.Bastyrkinas pasiskundė, kad galiojantys įstatymai dėl seksualinių nusikaltimų yra pernelyg liberalūs.

„Baudžiamąjį įstatymą, darantį prielaidą, kad vaikas, nesukakęs 12 metų, gali savo noru turėti lytinių santykių su suaugusiuoju, būtina keisti“, – sakė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min