Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje sučiupta „GTA gauja“, nužudžiusi mažiausiai 20 niekuo dėtų vairuotojų

Rusijos policija sulaiko įtariamuosius
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Rusijos policija sulaiko įtariamuosius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rusijos specialiosios tarnybos po kelis mėnesius trukusių karštligiškų paieškų ketvirtadienį sulaikė banditų gaują, kuri žudė niekuo dėtus vairuotojus Pamaskvės keliuose. Gaujos aukų sąraše – mažiausiai 20 žmonių. Gaujos vadeiva nepasidavė gyvas ir buvo nušautas. Teigiama, kad jis susijęs su teroristine organizacija „Islamo valstybė“.

Rusijos portalas gazeta.ru praneša, kad gaujos vadeiva, kilęs iš Vidurinės Azijos, sulaikymo metu ėmė šaudyti į pareigūnus, metė į juos granatą ir buvo nušautas. Iš viso sulaikyta ne mažiau nei dešimt žmonių, tarp jų – dvi moterys.

Gaujos vadeiva buvo užspeistas Pamaskvės Udelnajos gyvenvietėje esančiame name. Per šturmą jis atsisakė pasiduoti, pradėjo atsišaudyti ir metė į policijos specialiosios paskirties būrio karius granatą. Tuomet banditas buvo nušautas, o namas per šturmą užsidegė. Pasak pareigūnų, sudegusiame name rasta 60 automatinių ginklų. Dar nemažai ginklų ir šaudmenų rasta butuose, kuriuose, kaip įtariama, slėpėsi gaujos nariai.

Pasak pareigūnų, sudegusiame name rasta 60 automatinių ginklų. Dar nemažai ginklų ir šaudmenų rasta butuose, kuriuose, kaip įtariama, slėpėsi gaujos nariai.

Teisėsaugos šaltinių teigimu, nepatvirtintais duomenimis, gaujos vadeiva verbavo teroristus Sirijos bei Irako teritorijose veikiančiai teroristinei organizacijai „Islamo valstybė“.

Agentūros „Moskva“ duomenimis, kiti gaujos nariai sulaikyti Dmitrovsko greitkelio rajone.

Teisėsauga patvirtino, kad gauja sulaikyta, bet kol kas susilaiko nuo oficialių komentarų.

Šią gaują Rusijos žiniasklaida buvo pavadinusi „GTA gauja“ – pagal populiarių kompiuterinį žaidimą. Ji Rusijoje buvo sukėlusi tikrą paniką.

Pirmąkart apie gaują, žudančią vairuotojus Pamaskvio greitkelyje „Don“ ir jo apylinkėse, prabilta prieš pusę metų. Pirmoji žmogžudystė įvykdyta gegužės 3 dieną. Tuomet rastas „KIA Ceed“ automobilis, kurio vairuotojas bei du keleiviai – pensininkų pora – buvo nušauti.

Vėliau buvo nuolat randamos aukos, o visi nusikaltimai buvo to paties braižo: nusikaltėliai patiesdavo ant kelio „ežius“, ant kurių užvažiavę vairuotojai pradurdavo padangas. Tuomet jie sustodavo, o žudikai juos suvarpydavo kulkomis iš trauminio pistoleto, perdaryto šaudyti koviniais šoviniais. Visi užpuolimai būdavo įvykdomi tik naktimis.

Viena pagrindinių versijų, kurią tiria tyrėjai, žudydami atsitiktinius vairuotojus ir jų keleivius nusikaltėliai gaudavo „kovinį krikštą“.

Žudikai neimdavo jokių savo aukų daiktų, tik – vairuotojų pažymėjimus. Tiesa, kiti šaltiniai praneša, kad jie kartais susigundydavo paimti elektroninius prietaisus.

Iki šiol teisėsauga oficialiai buvo paskelbusi tik apie tris tokius nusikaltimus. Tačiau, šaltinių teigimu, gaujos aukomis tapo ne mažiau nei 20 vairuotojų ir jų keleivių.

Banditų ieškojo ne tik policija, bet ir Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) bei kitos specialiosios tarnybos.

Kodėl banditams reikėjo žudyti niekuo dėtus žmones? Viena pagrindinių versijų, kurią tiria tyrėjai, žudydami atsitiktinius vairuotojus ir jų keleivius nusikaltėliai gaudavo „kovinį krikštą“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min