Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 01 03, 18:41

Rusijoje sulaikytas amerikietis P.Whelanas formaliai apkaltintas šnipinėjimu

Praėjusią savaitę Maskvoje sulaikytas buvęs JAV karinio jūrų laivyno pėstininkas Paulas Whelanas ketvirtadienį formaliai apkaltintas šnipinėjimu. Tai praėjus beveik savaitei po amerikiečio arešto patvirtino jo teisininkas.
Paulas Whelanas
Paulas Whelanas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

48-erių P.Whelanas, gyvenantis JAV Mičigano valstijoje ir vadovaujantis automobilių dalis tiekiančios įmonės „BorgWarner“ saugumo skyriui, Rusijos sostinėje buvo sulaikytas gruodžio 28 dieną.

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) anksčiau šią savaitę skelbė, kad įtariama, jog jis užsiėmė šnipinėjimu. Dabar P.Whelano teisininkas Vladimiras Žerebenkovas patvirtino, kad amerikiečiui pateikti formalūs kaltinimai.

Rusijos vyriausybė apie amerikiečio suėmimą paskelbė savaitės pradžioje. P.Whelano artimieji neigia, kad jis buvo ar yra šnipas – esą jis į Maskvą išvyko dalyvauti draugo vestuvėse su ruse.

V.Žerebenkovas teigė, kad P.Whelano nuotaika gera, jis esą spindi pasitikėjimu savimi: „Mane nustebino jo ryžtas.“

Rusijoje gerai žinomas gynybos advokatas tvirtino nematęs visų prokurorų turimų įrodymų, bet pridūrė įtariantis, kad amerikietis jau kurį laiką buvo sekamas.

„Manau, kad jis nekaltas, nes nemačiau jokių įrodymų, kurie liudytų priešingai“, – pareiškė V.Žerebenkovas, pridūręs, kad P.Whelanas pateiks prašymą išeiti į laisvę už užstatą.

Maskvos Lefortovo kalėjime P.Whelaną trečiadienį aplankė JAV ambasadorius Rusijoje Jonas Huntsmanas, diplomatai bendrauja ir su jo šeimos nariais.

P.Whelanas suimtas neilgai trukus po to, kai rusė Marija Butina prisipažino mėginusi infiltruotis į įtakingą Nacionalinę šaulių asociaciją ir perduoti vienam Rusijos vyriausybės pareigūnui žvalgybos duomenų apie Amerikos politikus.

Rusijoje svarstoma, kad FSB suėmė P.Whelaną, nes siekiama dar vieno apsikeitimo kaliniais.

Įdomu, kad ir V.Žerebenkovas, bendraudamas su žiniasklaida, pareiškė, jog jam būtų priimtini tokie mainai, ir pridūrė: „Tai ilgas procesas. Aš pats viliuosi, kad galime išgelbėti ir parvežti namo vieną rusišką sielą.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min