Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje surengtoje parodoje teko nukabinti Dmitrijaus Medvedevo ir Vladimiro Putino karikatūras

Ką šeria oligarchai Romanas Abramovičius ir Borisas Berezovskis?
Deniso Lopatino karikatūra / Ką šeria oligarchai Romanas Abramovičius ir Borisas Berezovskis?
Šaltinis: 15min
0
A A

34 metų dailininko karikatūristo Deniso Lopatino paroda, balandžio 26-ąją atidaryta Kamčiatkos Petropavlovske įsikūrusiame Kamčiatkos krašto dailės muziejuje, patyrė cenzūrą – nuo sienų buvo nukabinti ir iš parodos pašalinti šeši kūriniai, kuriuose vaizduojami Rusijos vadovai Dmitrijus Medvedevas ir Vladimiras Putinas, savo tinklaraštyje pranešė vietos žurnalistas Igoris Kravčiukas.

Deniso Lopatino karikatūra/Karikatūristas Denisas Lopatinas ir muziejaus direktorė Tatjana Bykoviec, nukabinusi politines karikatūras
Deniso Lopatino karikatūra/Karikatūristas Denisas Lopatinas ir muziejaus direktorė Tatjana Bykoviec, nukabinusi politines karikatūras

Tarp pašalintųjų darbų – oligarchų Boriso Berezovskio ir Romano Abramovičiaus, rankose laikančių žiurkėną, karikatūra. Kaip teigia I.Kravčiukas, muziejaus direktorė Tatjana Bykoviec „dėl viso pikto paslėpė piešinį, nes pažvelgusi į žiurkiuką pamatė pažįstamo personažo bruožus“. Tiesa, tinklaraščio autorius pažymi, kad T.Bykoviec – gera ir padori moteris, tačiau ji „dabartinių aplinkybių auka, gyvenanti baimės gniaužtuose“.

Deniso Lopatino karikatūra/Krokodilo aaaros irgi sudomino slaptąsias tarnybas.
Deniso Lopatino karikatūra/„Krokodilo ašaros“ irgi sudomino slaptąsias tarnybas.

Taip pat pranešama, kad prie paveikslo „Krokodilo ašaros“, kuris liko kabėti, buvo pastebėti Federalinės saugumo tarnybos Kamčiatkos padalinio darbuotojai. Jie įdėmiai apžiūrinėjo karikatūrą, nes „jiems kažkas pranešė, kad krokodilo atvaizde karikatūristas paslėpė naujojo (senojo) Rusijos Federacijos prezidento bruožus“.

Iš parodos taip pat buvo pašalintas piešinys, kuriame D.Medvedevas vaizduojamas kaip virėjas, laikantis už kaklų apipešiotą dvigalvį paukštį, o iš po jo kepurės išlindusi žiurkiuko, panašaus į V.Putiną, galva.

Deniso Lopatino karikatūra/Virėjas Dmitrijus Medvedevas
Deniso Lopatino karikatūra/Virėjas Dmitrijus Medvedevas

Dailininkas D.Lopatinas iš Kamčiatkos pernai sulaukė įvertinimų iš karto dviejuose tarptautiniuose konkursuose – vienas vyko Vokietijoje, kitas Portugalijoje, praneša newsru.com ir pažymi, kad Portugalijoje rengiamas „World Press Cartoon“ laikomas pačiu prestižiškiausiu šaržų ir karikatūrų kūrėjų renginiu. Anksčiau nė vienas Rusijos dailininkas jame nėra nieko laimėjęs.

Šiemet D.Lopatinas dalyvavo parodoje Lenkijoje ir buvo įtrauktas į geriausių pasaulio karikatūristų šimtuką. 2011 metų balandį D.Lopatinas dalyvavo pasauliniame profesionalių karikatūristų konkurse, surengtame socialiniame tinkle „Facebook“, ir jame iškovojo Didįjį prizą.

Daugiau D.Lopatino kūrinių galite pamatyti čia.

Deniso Lopatino karikatūra/Vladimiro Putino ir Dmitrijaus Medvedevo karikatūra
Deniso Lopatino karikatūra/Vladimiras Putinas ir Dmitrijus Medvedevas

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min