Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 01 01, 18:34

Rusijoje vėl atidarys blaivyklas: jų sistema SSRS veikė nuo 1930-ųjų

Rusijos regionai nuo sausio 1 dienos gali atidaryti mokamas medicinines blaivyklas. Policijai leista į jas pristatyti neblaivius žmones. Nuo 2011 metų, kai blaivyklos buvo likviduotos, iki dabar smarkiai nuo alkoholio apsvaigusius asmenis Rusijos policija veždavo į ligonines.
Blaivyklos klientas Rusijoje
Blaivyklos klientas Rusijoje / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Vokietijos visuomeninio transliuotojo „Deutsche Welle“ naujienų rusų kalba interneto svetainė skelbia, kad Rusijoje nuo penktadienio leista atidaryti regionines blaivyklas, kurios veiks „viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės pagrindu“.

Atitinkamus teisės aktų pakeitimus pasirašė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Vladimiras Putinas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Vladimiras Putinas

Leidimas policijai

„Deutsche Welle“ rašo, kad panašiose įstaigose pagalba bus teikiama asmenims, esantiems „alkoholio, narkotikų ar kitokio toksinio apsvaigimo būsenoje“.

Kaip nurodo agentūra „Interfax“, į tokias blaivyklas bus pristatomi lengvai ar vidutiniškai apsvaigę žmones, kuriems nereikia medicininės pagalbos.

Tokių įstaigų veiklos taisyklės turi būti patvirtintos dalyvaujant Rusijos vidaus reikalų, sveikatos apsaugos bei darbo ir socialinės apsaugos ministerijoms.

Be to, kitu dokumentu V.Putinas leido policijos pareigūnams nuo alkoholio apsvaigusius žmones pristatyti ne tik į ligonines, bet ir į blaivyklas.

Likvidavo 2011 metais

Blaivyklų sistema SSRS veikė nuo 1930-ųjų, nurodoma „Deutsche Welle“ naujienų rusų kalba interneto svetainėje publikuotame straipsnyje.

1992 metais išleistas dekretas, pagal kurį Rusijos sveikatos apsaugos ministerijai buvo patikėta valdyti blaivyklų darbą, o vidaus reikalų įstaigos vykdė piliečių pristatymą į šias įstaigas.

2011 metų spalio viduryje visos specializuotos medicininės blaivyklos Rusijoje buvo panaikintos.

Pagal įstatymą, stipriai nuo alkoholio apsvaigę žmonės turėjo būti guldomi į ligonines.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min