Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijoje žudikas reikalauja paleisti „Pussy Riot“ nares

Pussy Riot
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pussy Riot
Šaltinis: BNS
0
A A

Rusijoje ant sienos prie dviejų nužudytų moterų lavonų buvo iškeverzotas užrašas, kuriuo reikalaujama paleisti kalinamas „Pussy Riot“ nares, ketvirtadienį pranešė pareigūnai, o vienas tyrėjas perspėjo, kad žudikas tikriausiai bando suklaidinti policiją nukreipdamas dėmesį į tos pankgrupės šalininkus.

Tyrimų komitetas savo pranešime nurodo, kad praėjusios savaitės pabaigoje savo bute Kazanėje Rusijos centriniame regione buvo nužudytos 76 ir 38 metų moterys, o ant sienos turbūt krauju iškeverzotas užrašas „Paleiskit „Pussy Riot“ (Free Pussy Riot). Ar tai tikrai kraujas, dar nenustatyta.

Tyrimų komitetas nei nužudytų moterų vardų, nei profesijos nenurodo, taip pat neskelbia, ar jos yra kaip nors susijusios su minima grupe.

Tačiau vietos žiniasklaidoje skelbiama, kad pagyvenusi motina ir jos duktė žuvo nuo daugybės pjautinių žaizdų, o jų kūnai buvo rasti jų name už uždarytų durų. Kaip žiniasklaidoje nurodoma, pensininkė Farida Z. niekur nedirbo, o jo duktė Lilija Z. dirbo pardavėja parduotuvėje netoli namo, kur gyveno su motina.

Pirminiais duomenimis, motina ir duktė nužudytos laikotarpiu nuo rugpjūčio 24 iki 26 dienos.

Pasak kaimynų, Farida buvo labai apdairi, bendraudama su nepažįstamaisiais, niekada neatidarydavo durų žmogui, kurio nepažinojo iš veido.

Be to, duktė Lilija stengėsi nepalikti moters vienos ilgam, nes pensininkė labai išgyveno dėl vyro ir sūnaus netekties. Prieš kelerius metus Lilijos brolis užsimušė automobilio katastrofoje, o tėvas mirė nuo vėžio.

Kalinamų „Pussy Riot“ narių advokatas „Twitter“ parašė, jog tai, „kas nutiko Kazanėje, yra siaubinga“, ir pavadino šią bylą „siaubinga provokacija arba psichopatiniu“ atveju.

„Apgailestauju, kad kažkokie išsigimėliai naudoja grupės „Pussy Riot“ vardą“, – sakė Nikolajus Polozovas, kurį citavo naujienų agentūra „Interfax“.

Rugpjūčio viduryje Maskvos teismas nuteisė tris grupės nares dvejus metus kalėti už „pankmaldą“ sostinės katedroje vasario mėnesį, kuria buvo protestuojama prieš prezidentą Vladimirą Putiną.

Ši byla suskaldė rusus. Kremliui draugiškos televizijos ir kitos žiniasklaidos priemonės tą „maldą“ nušvietė daugiausia negatyviai, o šalyje dominuojanti Ortodoksų bažnyčia „Pussy Riot“ akciją pavadino šventvagiška. Tačiau šimtai menininkų, muzikantų ir intelektualų pasirašė peticijas, kuriose valdžia raginama paleisti grupės nares.

Vienas tyrėjas Kazanėje rusų naujienų agentūroms sakė, kad žudikas bandė maskuoti nusikaltimą nukreipdamas dėmesį į grupės šalininkus.

Nusikaltėlis „bandė išvengti įtarimų“ klaidindamas policiją, „RBK Daily“ sakė Andrejus Šeptickis.

Ketvirtadienį buvo paskelbti valstybinės agentūros VTsIOM atliktos apklausos rezultatai, kurie rodo, jog trečdalis rusų dvejų metų kalėjimo bausmę laiko pernelyg griežta, o dar 31 proc. vadina ją tinkama.

Rugpjūčio 25-26 dienomis visoje šalyje buvo apklausta 1,6 tūkst. žmonių, paklaidos riba yra 3,4 procento.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min