15min be reklamos
2022 12 07, 12:25 Atnaujinta 2022 12 07, 14:09

Rusijos ambasada neigia ryšius su Vokietijos „teroristinėmis grupuotėmis“

Rusijos ambasada Berlyne trečiadienį paneigė savo ryšius su kraštutinių dešiniųjų teroristinėmis grupuotėmis Vokietijoje po to, kai policija suėmė grupę asmenų, įtariamų sąmokslu prieš vyriausybę.
Vokietijos policija reido „Reicho piliečiai” metu
Vokietijos policija reido „Reicho piliečiai” metu / „AP“/„Scanpix“

„Rusijos ambasada Vokietijoje atkreipia dėmesį į tai, kad Rusijos diplomatinės ir konsulinės įstaigos Vokietijoje nepalaiko ryšių su teroristinių grupuočių ar kitų neteisėtų subjektų atstovais“, – sakoma ambasados pareiškime, kurį perdavė Rusijos naujienų agentūros.

Vokietijos prokurorai pranešė, kad, be kita ko, suimtas vienas Rusijos pilietis, kuris, kaip įtariama, prisidėjo prie bandymų užmegzti grupuotės ryšius su rusų pareigūnais.

Federaliniai prokurorai teigė, kad vyras, įvardijamas kaip Heinrichas XIII P.R., kurį perversmą planavusi grupuotė planavo paskirti naujuoju Vokietijos vadovu, susisiekė su Rusijos pareigūnais, siekdamas susitarti dėl naujos tvarkos šalyje, kai bus nuversta Vokietijos vyriausybė.

Vis dėlto prokurorai teigė, kad „nėra jokių požymių“, kad šie bandymai buvo sėkmingi.

Kremlius trečiadienį areštus pavadino „Vokietijos vidaus problema“.

„Jie patys pasakė, kad negali būti jokių diskusijų apie kokią nors Rusijos intervenciją“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min