Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos aneksuotam Krymui gresia geriamojo vandens stygius

Krymas
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Krymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos okupuoto ir aneksuoto Krymo valdžios institucijos pradėjo aiškintis, kiek laiko užteks geriamojo vandens, esančio pusiasalio vandens rezervuaruose. Manoma, kad Sevastopolyje jo užtektų iki gruodžio mėnesio, o Simferopolyje iki vasario. Spręsti geriamojo vandens trūkumo problemą Kryme įmanoma įrengiant naujus gręžinius, tačiau prieš tai būtina detaliai ištirti pusiasalio požeminio vandens išteklius. Pasiūlymą tiekti vandenį iš Rusijoje esančios Kubanės upės baseino mokslininkai atvirai vadina kliedesiu, rašo naujienų svetainė newsru.com.

Panašu, kad iš geriamojo vandens trūkumo problemos gali uždirbti UkrainosChersono sritis. Jos atstovai paskelbė, kad Krymui gali tiekti vandenį, kurio vienas kubinis metras kainuotų eurą.

Kai kuriose Sevastopolio rajonuose jau yra ribojamas geriamojo vandens tiekimas. Tačiau greitai vandens tiekimas gali būti pradėtas riboti visame nuo Ukrainos atplėštame pusiasalyje.

Apie smarkiai sumažėjusį vandens kiekį Simferopolio rezervuare Krymo žurnalistams papasakojo miesto tarybos narys Andrejus Lisovskis. Šiuo metu užpildyta tik 22,4 proc. rezervuaro talpos ir visiškai nutrūkus vandens išgavimui Kryme esančiuose vandens telkiniuose, dabartinių resursų užtektų iki 2015 m. vasario.

Anksčiau pasirodė informacija, kad Sevastopolio rezervuare vandens atsargų, jeigu jos nebus ribojamos, užtektų tik iki gruodžio.

Smarkiai taupant vandenį ir ribojant jo tiekimą mieste, būtų įmanoma rezervuaro atsargas naudoti iki 2015 m. kovo.

Laikraštis „Svobodnaya pressa“ primena, kad kai kuriose Sevastopolio rajonuose jau yra ribojamas geriamojo vandens tiekimas. Tačiau greitai vandens tiekimas gali būti pradėtas riboti visame nuo Ukrainos atplėštame pusiasalyje.

Šiuo metu, kuomet Šiaurės Krymo kanalas yra užblokuotas, vanduo pusiasaliui tiekiamas iš Vilinsko vandenvietės Bachčisarajaus rajone, taip pat vieno kalnų ežero ir įvairių požeminių gręžinių.

Siūlymus į Krymą tiekti vandenį iš Kubanės upės Krasnodaro krašte mokslininkai vadina kliedesiais, kadangi Kubanės upės baseine nėra itin daug vandens atsargų.

Naujų vandens gręžinių įrengimas teoriškai galėtų išspręstų vandens trūkumo problemą Kryme, tačiau prieš tai būtina atlikti nemažai geofizinių tyrimų, kurie parodytų, kuriose pusiasalio vietose juos galima įrenginėti.

Pasirodžiusius siūlymus į Krymą tiekti vandenį iš Kubanės upės Krasnodaro krašte mokslininkai vadina kliedesiais, nes Kubanės upės baseine nėra tiek daug vandens atsargų.

Su geriamojo vandens trūkumo problema Krymas susiduria nuo pat Rusijos okupacijos 2014 m. pavasarį pradžios.

Tuomet Ukraina nutraukė vandens tiekimą pusiasaliui Šiaurės Krymo kanalu. Anksčiau juo buvo patenkinama 85 proc. Krymo vandens poreikių. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min