Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 8d. 10:58

Rusijos aneksuotame Kryme nebeliks „McDonald's“ restoranų, „Zara“ ir „Massimo Dutti“ parduotuvių

Uždarytas McDonald's restoranas Simferopolyje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Uždarytas McDonald's restoranas Simferopolyje

Kryme veikiantys tarptautiniai ir Ukrainos mažmeninės prekybos bei restoranų tinklai palieka Rusijos aneksuotą pusiasalį, praneša „Unian“. Kryme greitai gali nebelikti „McDonald's“ restoranų ir „Zara“ parduotuvių.

Bendrovė MTI, kuri valdo parduotuvių tinklus „Intertop“, „Intertop Kids“, „Plato“ ir kt., uždarė penkias Kryme veikusias „Intertop“ parduotuves, pranešė įmonės, užsiimančios patalpų nuoma ir vystymu, direktorius ir du direktoriai, vadovaujantys rūbų ir avalynės parduotuvių tinklui.

Trys „McDonald's“ restoranai uždaryti Simferopolyje, Sevastopolyje ir Jaltoje, pranešė greito maisto tinklas. „Svarbu pabrėžti, kad šis sprendimas susijęs išimtinai su verslu, o ne politika“, – teigia „McDonald's“ atstovai.

Ispanų bendrovė „Inditex“, valdanti drabužių parduotuvių tinklus „Zara“, „Bershka“, „Pull & Bear“, „Stradivarius“, „Massimo Dutti“ ir „Oysho“, ketino kovo gale atidaryti naujas parduotuves Simferopolio prekybos centre, tačiau planų atsisakyta. „Inditex“ biuras Ukrainoje atsisakė komentuoti sprendimą.

Konsultacijų firmos „Retainet“ atstovas Aleksandras Laneckis teigia, kad per ateinantį pusmetį bijodami reidų iš Krymo gali pasitraukti visi ukrainietiški ir tarptautiniai tinklai.

Dar ir daugiau ukrainietiškų ir tarptautinių tinklų gali pasitraukti iš pusiasalio.

„Mes svarstome galimybę uždaryti du pusiasalyje šiuo metu veikiančius “Sušija„ restoranus, – teigia tinklo generalinis direktorius Romanas Romančukas. – Kiekvieną dieną iš naujo įvertiname situaciją.“

Tokią pačią galimybę svarsto ir prancūzų mažmeninės prekybos tinklas „Auchan“.

Tuo tarpu lenkų tinklas LPP, valdantis „Reserved“, „Cropp Town“, „Mohito“ ir „House“ parduotuves, teigė neketinantis užsidaryti Kryme.

„Bet jei šalies valdžia ims taikyti sankcijas pusiasalyje veikiantiems verslams, jie privalės užsidaryti“, – sako vardo atskleisti nepanoręs nekilnojamojo turto nuomos įmonės vadovas.

Maisto prekių parduotuvės, kurių dauguma priklauso ukrainiečių bendrovėms, užsidaryti kol kas neketina.

Pasak verslininkų, ne maistu prekiaujančias parduotuves daug lengviau uždaryti, nes likusias prekes galima išvežti į kitas tinklo parduotuves. O maisto prekių parduotuves uždarantys tinklai patiria didelius nuostolius, prilygstančius vienos parduotuvės dviejų mėnesių apyvartai.

Vis dėlto konsultacijų firmos „Retainet“ atstovas Aleksandras Laneckis teigia, kad per ateinantį pusmetį bijodami reidų iš Krymo gali pasitraukti visi ukrainietiški ir tarptautiniai tinklai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:18
02:03
01:30

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min