Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Rusijos antstoliai nuskaičiavo 460 tūkst. JAV dolerių nuo A.Navalno bendražygės sąskaitų

Rusijos antstoliai pirmadienį nurašė 460 tūkst. JAV dolerių nuo Rusijos opozicijos aktyvistei Liubov Sobol priklausančių banko sąskaitų, praėjus beveik metams po to, kai teismas nurodė jai ir opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui sumokėti kompensaciją už šmeižtą bendrovei „Moskovskij školnik“.
Liubov Sobol
Liubov Sobol / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

L.Sobol, A.Navalno įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) teisininkė, apie iš sąskaitų į skolą nurašytus pinigus pranešė pati.

A.Navalnas šiuo metu yra gydomas vienoje Vokietijos ligoninėje po įtariamo apnuodijimo.

L.Sobol socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad nuo jos sąskaitų buvo nurašyta visa suma, todėl dabar jos sąskaitoje yra didelis įsiskolinimas.

VIDEO: Rusijos opozicijos lyderis A.Navalnas atsidūrė komoje – įtariamas tyčinis apnuodijimas

„Antstoliai iš visų mano sąskaitų surinko privalomą dovaną [verslininkui Jevhenijui Prigožinui] ir [Maskvos merui Sergejui] Sobianinui, – parašė ji. – O koks jūsų pirmadienio rytas?“

Ši neva šmeižto byla yra susijusi su vienu FBK žurnalistiniu tyrimu ir šios organizacijos paskelbtu vaizdo įrašu, kuriame bendrovė „Moskovskij školnik“ kaltinama monopolizuojanti rinką. Be to, FBK teigė, kad šios bendrovės tiekiamas maistas nekokybiškas ir kad pasitaikydavo vaikų apsinuodijimo atvejų.

Žiniasklaidos pranešimuose bendrovė „Moskovskij školnik“ yra siejama su verslininku Jevgenijumi Prigožinu, dar vadinamu „Putino virėju“, nes jo bendrovė „Konkord“ tiekdavo maistą renginiams Kremliuje.

Pernai spalį teismas nusprendė, kad A.Navalnas, L Sobol ir FBK privalo bendrai sumokėti „Moskovsij školnik“ beveik 88 mln. rublių (978 tūkst. eurų).

Praėjusią savaitę J. Progožinas pareiškė, kad kompensavo „Moskovskij školnik“ patirtą žalą iš savo lėšų ir kad asmeniškai susigrąžins patirtus nuostolius.

Žiniasklaidos pranešimuose ši kompanija siejama su J.Prigožinu, bet šis neigia esąs jos savininkas.

Tačiau praėjusią savaitę J. Prigožinas paskelbė pervedęs 88 mln. rublių į „Moskovskij školnik“ sąskaitą ir pareiškė, kad dabar A.Navalnas ir L.Sobol yra skolingi asmeniškai jam.

„Ketinu nurengti ir nuauti šios nesąžiningų žmonių grupės dalyvius. Be abejo, jeigu draugas Navalnas atiduos sielą Dievui, aš asmeniškai jo šiame pasaulyje persekioti neketinu. Atidėsiu tai neribotam laikui. O paskui atsilošiu su visu malonumu. Tačiau jeigu Navalnas išgyvens, jis turės atsakyti visu Rusijos įstatymų griežtumu“, – sakoma pranešime

Žiniasklaidos pranešimuose J.Progožinas taip pat vadinamas privačios samdinių armijos „Wagner“ finansuotoju, nors J.Prigožinas tai neigia.

A.Navalnas liepą formaliai uždarė FBK, kad organizacijai nereikėtų mokėti priteistos kompensacijos dalies.

L.Sobol yra ne tik atstovauja A.Navalnui kaip teisininkė, bet ir prižiūri jo kanalą „YouTube“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius