Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 22d. 16:50

Rusijos bažnyčia jaučiasi nesaugi – prašys šalies valdžios pagalbos

„Femen“ aktyvistė nupjovė kryžių
„Scanpix“ nuotr. / „Femen“ aktyvistė nupjovė kryžių

Rusijos stačiatikių bažnyčia sako esanti susirūpinusi gausybe išpuolių prieš šventyklas pastaruoju metu ir ketina sustiprinti savo objektų apsaugą, rašo utro.ru.

Kaip sakė Bažnyčios atstovas Dimitrijus Smirnovas, dvasininkai svarsto kreiptis pagalbos į vidaus reikalų ministrą Vladimirą Kolokolcevą.

Per keletą paskutinių savaičių išpuoliai įvykdyti prieš stačiatikių cerkves Pietų Sachaline, Baltijske ir Pskove. Kaip tiksliai jie pasireiškė, utro.ru nedetalizuoja.

O prieš keletą dienų ukrainietės aktyvistės iš FEMEN paskelbė pradedančios turą „Pjauk kryžius – gelbėk Rusiją“ ir ieškančios šalininkų.

Dvasininkai baiminasi, kad Bažnyčia savo jėgomis nesugebės apsaugoti šventovių. D. Smirnovo nuomone, kovoje su feministėmis padėti gali tik valdžios įsikišimas. 

„Šventyklose yra sargų grupės, bet ar to užteks, neaišku. Valstybinė mašina dirba ne taip greitai – greitai tik įsakius aukščiausiai šalies valdžiai. Premjeras dabar atostogauja, prezidentas akimirksniu negali to išspręsti, jis turi tam tikrą (darbų) grafiką“, – kalbėjo D. Smirnovas.  

FEMEN savo akcijas nukreipė prieš Rusijos stačiatikių bažnyčią dėl merginų iš grupės „Pussy Riot“ teismo. Pastarosios nuteistos kalėti dvejus metus už Kristaus Gelbėtojo cerkvėje surengtą akciją – „pankroko mišias“: jos atliko dainą, kurioje prašoma Dievo Motinos išlaisvinti Rusiją nuo Vladimiro Putino.

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:07
01:24
00:18

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min