Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos Dūma užsimojo uždaryti net „Cosmopolitan“ ir kitus glamūrinius žurnalus

Spaudos kioskas Rusijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Spaudos kioskas Rusijoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos Valstybės Dūma pirmojo skaitymo metu pritarė įstatymo projektui, pagal kurį užsienio piliečiai negalės valdyti daugiau negu 20 proc. kurios nors šalyje veikiančios žiniasklaidos priemonės akcijų, rašo interneto svetainė broadbandtvnews.com. Įstatymas taip pat draudžia užsienio piliečiams įkurti žiniasklaidos priemonę. Dėl to iškilo grėsmė garsių pasaulinio lygio žurnalų rusiškųjų versijų išlikimui.

Jeigu įstatymui bus pritarta, jis įsigalios 2016 m., o visų žiniasklaidos priemonių bus reikalaujama jo pradėti laikytis ne vėliau kaip 2017 m. vasario mėnesį.

Žiniasklaidos ekspertai teigia, kad įstatymas, jeigu bus priimtas, visiškai išstums užsieniečius iš Rusijos rinkos.

Šiuo metu užsieniečių valdoma akcijų dalis yra ribojama tik Rusijos radijo ir televizijos stotyse. Užsieniečiai gali valdyti ne daugiau kaip 50 proc. šių stočių akcijų.

Vienas iš įstatymo siūlytojų, nacionalistinės Rusijos liberalų demokratų partijos deputatas Vadimas Denginas teigė, kad šiuo metu prieš Rusiją vykdomas informacinis karas ir dėl to būtina priimti apsaugines priemones, skelbiama interneto svetainėje lse.co.uk.

Žiniasklaidos ekspertai teigia, kad jeigu bus priimtas, įstatymas visiškai išstums užsieniečius iš Rusijos rinkos.

„Tai sumažintų žiniasklaidos pliuralizmą“, – teigė Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais Andrei'as Richteris.

Nuo naujojo įstatymo nukentėtų toks garsus Rusijos leidinys, kaip verslo laikraštis „Vedomosti“, kuris leidžiamas bendradarbiaujant su „Wall Street Journal“ ir „Financial Times“, taip pat rusiška žurnalo „Forbes“ versija. Pastarąją valdo įmonė „Axel Spinger Russia“, priklausanti Vokietijos žiniasklaidos milžinui „Axel Springer AG“.

Rusijoje gali nebelikti ir garsių pasaulinio lygio glamūrinių žurnalų, tokių kaip „Cosmopolitan“, „Harper’s Bazaar“ ar „Men's Health” bei „Maxim“.

Maža to, po šio įstatymo priėmimo Rusijoje gali nebelikti ir garsių pasaulinio lygio glamūrinių žurnalų, tokių kaip „Cosmopolitan“, „Esquire“, „Harper’s Bazaar“ ar „Men's Health” bei „Maxim“. Maža to, kyla grėsmė ir tokių leidinių kaip „National Geographic“, „The Moscow Times“ ar „Domashny Ochag“ leidybai. Dauguma jų priklauso Suomijos žiniasklaidos koncernui „Sanoma Corp.“

Formaliai įstatymas dar nėra priimtas. Vis dėl to, beveik niekas neabejoja, kad po antrojo ir trečiojo skaitymo Dūmoje įstatymas bus galutinai patvirtintas, o įsigalios tuomet, kai jį pasirašys Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min