Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos Dūmoje suabejota Baltijos šalių nepriklausomybės teisėtumu

Rusijos parlamentas
„Scanpix“ nuotr. / Rusijos parlamentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos Dūma išsiuntė užklausą generaliniam prokurorui Jurijui Čaikai dėl SSRS Valstybės Tarybos įkūrimo legitimumo. Depuatai teigia, jog esą antikonstituciniai šio valdžios organo sprendimai padarė „milžinišką žalą šalies saugumui, gynybai ir suverenitetui“.

Kaip skelbia ria.ru ir kiti Rusijos portalai, prašymas įvertinti nekonstitucinio valdžios instituto, SSRS Valstybės Tarybos legitimumą, buvo surašytas „Jedinaja Rossija“ partijos narių Jevgenijaus Fiodorovo ir Antono Romanovo.

Dokumente teigiama, kad 1991-aisiais, nepaisant SSRS Konstitucijoje įvestų pakeitimų, buvo įkurta nauja, tų laikų teisėje nenumatyta, tai yra – nekonstitucinė valdžios institucija – SSRS Valstybės Taryba, kurios sprendimai buvo privalomi vykdyti. Teigiama, kad tai numatė SSRS įstatymas Nr. 2392-1 „Dėl SSRS valdžios institucijų valdymo pereinamuoju laikotarpiu“.

Minėtame Rusijos deputatų prašyme kalbama apie Baltijos šalių nepriklausomybės pripažinimą:

„SSRS Valstybės Tarybos sprendimas Nr. GS-1 (dėl Lietuvos pripažinimo nepriklausoma), GS-2 (dėl Latvijos pripažinimo nepriklausoma), GS-3 (dėl Estijos pripažinimo nepriklausoma) įtvirtino žymios ir strategiškai svarbios SSRS dalies atplėšimą, jūros uostų ir akvatorijos netekimą, taip pat padarė įtakos jungtinės šalies gynybos griūčiai, lėmė tai, kad nutrūko ekonominiai ryšiai su Baltijos respublikomis.“

Pasak kreipimosi autorių, akivaizdu, kad SSRS Valstybės Taryba priėmė ne vieną sprendimą, „padariusį didelės žalos šalies suverenitetui, nacionaliniam saugumui ir gynybai“.

Rusijos parlamentarai paprašė, kad teisiškai būtų įvertintas 1991-ųjų įstatymai, kurie reguliuoja teisinį SSRS Valstybės Tarybos, Aukščiausiosios Tarybos, SSRS prezidento statusą.

„Taip pat prašome teisinio išaiškinimo dėl SSSR Valstybės tarybos, SSSR Konstitucijoje nenumatytos valstybinės valdžios institucijos įkūrimo ir veikimo teisėtumo“, – teigiama prašyme.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min