Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 balandžio 8d. 19:58

Rusijos Dūmos deputatas Aleksejus Žuravliovas siūlo neįleisti į Rusiją ją kritikuojančių užsieniečių

2580976
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Rusijos Dūmos deputatas Aleksejus Žuravliovas.
Nacionalistiniais pareiškimais pagarsėjęs Dūmos deputatas Aleksejus Žuravliovas pareiškė, jog teiks įstatymo projektą, kuriuo bus siūloma uždrausti į Rusijos teritoriją atvykti žmonėms, kritikuojantiems Kremliaus politiką ar jo lyderius, skelbia rferl.org.

Pasak Kremliui palankaus dienraščio „Izvestija“, „Tėvynės“ partijos narys A.Žuravliovas pasiūlė suteikti „Roskomnadzor“, reguliuojančiai Rusijos žiniasklaidos veiklą, galimybę sudaryti Rusijoje nepageidaujamų asmenų sąrašą.

Į jį patektų visi asmenys, žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose kritikavę dabartinę Rusijos valdžią. Šis pasiūlymas pateiktas po skandalą sukėlusio Ukrainos žurnalisto Danilo Gračiovo, anksčiau kritikavusio Rusijos intervenciją Ukrainoje, priėmimo į Kremliaus išlaikomą NTV televiziją.

Nepaisant to, kad D.Gračiovas viešai, tiesioginiame eteryje atsiprašė dėl Kremliaus kritikos, tokiems veikėjams kaip A.Žuravliovas tai neišsklaidė įtarimų. „Na ir kas, kad jis atsiprašė? Ar tai keičia jo ankstesnius komentarus?“, – purkštavo naują įstatymą siūlantis Dūmos deputatas.

Pasak A.Žuravliovo, „Roskomnadzor“ bus suteikta teisė rinkti informaciją apie asmenis, kurie „žemina Rusijos, jos politikų ar visų žmonių garbę, šmeižia ir kritikuoja dabartinę šalies politiką“.

Šis pasiūlymas teikiamas vis labiau augančios ksenofobijos ir neapykantos Vakarams Rusijoje fone. Sociologinių apklausų centro „Levada“ duomenys rodo, kad nuo 2014 metų sausio mėnesio rusų nepaykanta JAV išaugo beveik dvigubai.

Jei prieš metus JAV neigiamai vertino 44 proc., tai 2015 metų sausio mėnesį JAV priešiška valstybe vadino net 81 proc. Rusijos gyventojų.

Tai jau ne pirmas toks prieštaringai vertinamas siūlymas Rusijos Dūmoje. Prasidėjus karui Ukrainoje Rusijos deputatai siūlė drausti iššaukiančius apatinius, reikalauti Vokietijos naujų kompensacijų už Antrojo pasaulinio karo žalą bei paskelbti nacionaline švente dieną, kai Rusijos daliniai įžengė į Paryžių karo su Napoleonu pabaigoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min