Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 26, 14:40

Rusijos ekspertai: Yasseras Arafatas nebuvo nunuodytas

Buvęs palestiniečių lyderis Yasseras Arafatas mirė dėl natūralių priežasčių, o ne buvo nunuodytas radioaktyviu poloniu, ketvirtadienį pareiškė tyrimą atlikusios Rusijos federalinės agentūros vadovas, kurį cituoja naujienų agentūra „Interfax“.
Palestinos lyderis Yasseras Arafatas 2004-aisiais
Palestinos lyderis Yasseras Arafatas 2004-aisiais / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Rusijos ekspertai, ištyrę Y.Arafato palaikų mėginius, patvirtino anksčiau šį mėnesį paskelbtas Prancūzijos ekspertų tyrimo išvadas, kad 2004 metais miręs palestiniečių lyderis nebuvo nunuodytas poloniu.

„Yasseras Arafatas mirė ne nuo radiacijos poveikio, o sava (natūralia) mirtimi“, – pareiškė Rusijos federalinės medicinos ir biologijos agentūros (FMBA) vadovas Vladimiras Uiba.

„Yasseras Arafatas mirė ne nuo radiacijos poveikio, o sava (natūralia) mirtimi“, – pareiškė Rusijos federalinės medicinos ir biologijos agentūros (FMBA) vadovas Vladimiras Uiba.

Jis taip pat sakė, kad jo agentūra negavo palestiniečių prašymo atlikti pakartotinę Y.Arafato palaikų ekspertizę.

„Ne, mes negavome. Mes jau užbaigėme ekspertizę ir visi su mumis sutiko. Maža to, net šveicarai atšaukė savo pareiškimus ir sutiko, ir prancūzai patvirtino mūsų išvadas“, – sakė V.Uiba.

Y.Arafatas, kuris 1993 metais pasirašė laikiną Oslo taikos sutartį su Izraeliu, o vėliau vadovavo 2000 metų sukilimui, mirė būdamas 75-erių Prancūzijos ligoninėje, prieš keturias savaites staiga susirgęs Izraelio tankų apsiaustame Ramalos komplekse.

Oficialiai buvo paskelbta, kad Y.Arafatas mirė nuo insulto, bet Prancūzijos gydytojai negalėjo nustatyti jo mirties priežasties. Anuo metu nebuvo atliktas joks skrodimas, nes taip prašė jo našlė.

Praėjusį mėnesį šveicarijos ekspertai paskelbė, kad jų atliktas Y.Arafato palaikų tyrimas parodė, jog palestiniečių lyderis galėjo būti nunuodytas poloniu, tačiau jų išvados nėra neginčijamas jo mirties priežasties įrodymas.

Y.Arafato palaikai buvo ekshumuoti 2012 metų lapkritį ir jų mėginiai perduoti tirti Šveicarijos, Prancūzijos ir Rusijos ekspertams po to, kai viename „al Jazeera“ parodytame dokumentiniame filme buvo paminėta, kad jo drabužiuose buvo nustatytas aukštas polonio lygis.

Palestiniečiai nori tęsti tyrimą

Palestiniečių valdžia sieks, kad jų lyderio Y.Arafato mirties aplinkybių tyrimai būtų tęsiami, pareiškė Palestinos savivaldos pasiuntinys ketvirtadienį.

„Galiu tik pasakyti, kad jau priimtas sprendimas tęsti (tyrimą)“, – sakė naujienų agentūrai „RIA Novosti“ Faedas Mustafa, Palestinos savivaldos ambasadorius Rusijoje.

„Mes gerbiame jų požiūrį, mes labai vertiname jų darbą, bet nuspręsta tęsti darbą“, – pridūrė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min