Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 14d. 13:25

Rusijos ekspremjero J.Primakovo antausis V.Putinui: karių įvedimas į Ukrainą – nepriimtinas

Jevgenijus Primakovas
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Jevgenijus Primakovas

Vienas įtakingiausių Rusijos politikų ekspremjeras Jevgenijus Primakovas pareiškė, kad Rusiją nuo krizės galėtų išgelbėti valdžios decentralizavimas, tikras federalizmas ir kuo greitesnė ekonomikos diversifikacija, atsisakant orientavimosi tik į žaliavas. Jis taip pat sukritikavo Vladimiro Putino veiksmus Ukrainoje ir nurodė, kad Maskvos remiamų separatistų atplėšti regionai turi likti Ukrainos dalimi.

Kaip rašo „Kommersant“, J.Primakovas išreiškė nuomonę, kad teigiamai ekonomikai atsilieptų tai, jei daugiau galių būtų suteikta federacijos subjektams.

„Rusija prarado pernelyg daug laiko – ketvirtį amžiaus, nesugebėjusi diversifikuoti ekonomikos“, – sakė jis.

Rusijos prezidentas V.Putinas anksčiau aiškino, kad šalis iš krizės ropšis dvejus metus.

J.Primakovo nuomone, „spalvotojų revoliucijų“, kurių taip bijo V.Putinas, Rusijoje nebus, o didžiausia problema yra tai, jog šioje šalyje centralizuotai valdomos visos gyvenimo stitys, taip pat ir ekonomika.

Kalbėdamas apie užsienio politiką, buvęs premjeras pabrėžė, kad Rusijos valdžia turi vystyti santykius tiek su Vakarų, tiek ir Rytų šalimis. Jo nuomone, nepaisant sankcijų, negali būti kalbos apie Rusijos izoliaciją.

J.Primakovas taip pat sakė, kad V.Putinas privalo pripažinti Kremliaus remiamų separatistų atplėštą Pietryčių Ukrainą Ukrainos dalimi ir tik turėdamas tokią poziciją derėtis su Europa ir JAV. Rusijos kariuomenės įvedimą į Pietryčių Ukrainą buvęs premjeras pavadino kategoriškai nepriimtinu veiksmu.

Tačiau, anot jo, nuo Ukrainos Rusijos atplėštas ir aneksuotas Krymas ir Sevastopolis tarptautinėse derybose negali būti „mainoma moneta“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

01:13
04:47
02:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min