Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2015 01 14, 13:25

Rusijos ekspremjero J.Primakovo antausis V.Putinui: karių įvedimas į Ukrainą – nepriimtinas

Vienas įtakingiausių Rusijos politikų ekspremjeras Jevgenijus Primakovas pareiškė, kad Rusiją nuo krizės galėtų išgelbėti valdžios decentralizavimas, tikras federalizmas ir kuo greitesnė ekonomikos diversifikacija, atsisakant orientavimosi tik į žaliavas. Jis taip pat sukritikavo Vladimiro Putino veiksmus Ukrainoje ir nurodė, kad Maskvos remiamų separatistų atplėšti regionai turi likti Ukrainos dalimi.
Jevgenijus Primakovas
Jevgenijus Primakovas / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Kaip rašo „Kommersant“, J.Primakovas išreiškė nuomonę, kad teigiamai ekonomikai atsilieptų tai, jei daugiau galių būtų suteikta federacijos subjektams.

„Rusija prarado pernelyg daug laiko – ketvirtį amžiaus, nesugebėjusi diversifikuoti ekonomikos“, – sakė jis.

Rusijos prezidentas V.Putinas anksčiau aiškino, kad šalis iš krizės ropšis dvejus metus.

J.Primakovo nuomone, „spalvotojų revoliucijų“, kurių taip bijo V.Putinas, Rusijoje nebus, o didžiausia problema yra tai, jog šioje šalyje centralizuotai valdomos visos gyvenimo stitys, taip pat ir ekonomika.

Kalbėdamas apie užsienio politiką, buvęs premjeras pabrėžė, kad Rusijos valdžia turi vystyti santykius tiek su Vakarų, tiek ir Rytų šalimis. Jo nuomone, nepaisant sankcijų, negali būti kalbos apie Rusijos izoliaciją.

J.Primakovas taip pat sakė, kad V.Putinas privalo pripažinti Kremliaus remiamų separatistų atplėštą Pietryčių Ukrainą Ukrainos dalimi ir tik turėdamas tokią poziciją derėtis su Europa ir JAV. Rusijos kariuomenės įvedimą į Pietryčių Ukrainą buvęs premjeras pavadino kategoriškai nepriimtinu veiksmu.

Tačiau, anot jo, nuo Ukrainos Rusijos atplėštas ir aneksuotas Krymas ir Sevastopolis tarptautinėse derybose negali būti „mainoma moneta“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min