Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 4d. 08:25

Rusijos Federacijos Leningrado srityje nustatytas Afrikinis kiaulių maras

Kiaulės
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Kiaulės
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad, pirminiais duomenimis, Rusijos federacijos Leningrado srityje esančiame Lomonosovo rajone nustatytas Afrikinio kiaulių maro atvejis. Remiantis Rusijos Federacijos atsakingų institucijų pateikta informacija, Afrikinis kiaulių maras nustatytas Leningrado apskrities veterinarijos laboratorijoje ištyrus nežinomų kiaulių gaišenų mėginius. Užkrėstos kiaulių gaišenos buvo rastos vienos paukščių fermos atliekų duobėje. Gaišenų kilmė kol kas nežinoma, atliekami tolimesni tyrimai.

Galutiniam Afrikinio kiaulių maro patvirtinimui, kiaulių gaišenų patologinė medžiaga išsiųsta į Nacionalinę Rusijos Federacijos laboratoriją. Atsakingos Rusijos Federacijos institucijos imasi visų priemonių Afrikinio kiaulių maro viruso židiniui nustatyti ir jį likviduoti, apie grėsmę informuojami aplinkiniai gyventojai bei prašoma atsiliepti užkrėstas kiaulių gaišenas išmetusius asmenis.

„Nors Lietuva jau ankščiau buvo uždraudusi eksportuoti gyvas kiaules į Rusijos Federacijos rajonus, kuriuose nustatyti Afrikinio kiaulių maro atvejai, tačiau, siekiant apsisaugoti nuo pavojingos užkrečiamosios ligos, laikinai apribojamas kiaulių eksportas į visą Rusijos Federaciją. Išvežti kiaules į Rusijos Federaciją bus leidžiama tik su specialiu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus leidimu. Be to, papildomai sustiprinta kontrolė pasienio veterinarijos postuose bei Lietuvos kiaulių ūkiuose“ – situaciją komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjo pavaduotojas Egidijus Pumputis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min