Kalėdinis pasiūlymas! Metinė prenumerata dabar tik 9,99 Eur.
Prenumeruoti

Rusijos generalinė prokuratūra „TV Rain“ paskelbė „nepageidaujama organizacija“

Rusijos generalinė prokuratūra antradienį paskelbė Latvijoje ir Nyderlanduose veikiančius televizijos kanalo „TV Rain“ („Dožd“) filialus „nepageidaujama organizacija“.
Rusijos televizija „Dožd“
Rusijos televizija „Dožd“ / „Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr.

Apie tai pranešė pati televizija ir prokuratūra.

Apie sprendimą paskelbta Maskvai tęsiant plataus masto susidorojimą su žiniasklaida ir grupėmis, kurias valdžia laiko keliančiomis grėsmę Rusijos saugumui.

Generalinė prokuratūra pareiškė, kad „TV Rain“ esą platina ekstremistinių ir teroristinių organizacijų bei „užsienio agentų“, tokių kaip kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkurtas Kovos su korupcija fondas (FBK) ar nepriklausoma naujienų svetainė „Meduza“, pateikiamą medžiagą.

„Minėtos organizacijos diskredituoja Rusijos Federacijos valstybinę valdžią, teisėsaugos institucijas, skleidžia melagingą informaciją apie specialiąją karinę operaciją, remia organizacijas ir asmenis, įtrauktus į užsienio agentų registrą, taip pat dalyvauja platinant organizacijų, kurių veikla Rusijos Federacijos teritorijoje pripažinta nepageidaujama, medžiagą“, – sakoma Generalinės prokuratūros išplatintame pranešime, paminint, be kita ko, Kremliaus terminą karui Ukrainoje pavadinti.

Dėl to kanalas negali veikti Rusijoje, o jos žurnalistams, darbuotojams ir rėmėjams gali būti pateikti baudžiamieji kaltinimai.

„TV Rain“ paskelbė, kad po šio sprendimo nutraukė aukų iš Rusijos priėmimą, atšaukė esamas rusų prenumeratas ir paragino Rusijos gyventojus nesidalyti nuorodomis į kanalo medžiagą, nes „dabar tai nesaugu“. „TV Rain“ sakė artimiausiu metu nuspręsianti, kokių veiksmų toliau imtis.

„TV Rain“, po Rusijos invazijos į Ukrainą laikinai sustabdžiusi savo veiklą, persikėlė į Latviją ir gavo Latvijos transliavimo licenciją.

Gruodį Latvijos nacionalinės elektroninės žiniasklaidos taryba (NEPLP) nusprendė ją atšaukti dėl, jos teigimu, grėsmės nacionaliniam saugumui ir viešajai tvarkai.

Vėliau „TV Rain“ gavo Nyderlandų transliavimo licenciją, todėl kanalas perkėlė į šią šalį savo redakcijos būstinę.

Kanalas dažnai piktindavo Maskvą savo reportažais apie Rusijos politinę opoziciją ir kritika Kremliui.

Kai 2014 metais „TV Rain“ buvo pašalintas iš Rusijos kabelinės televizijos sistemų, jis ėmė transliuoti laidas prenumeruojamoje interneto svetainėje ir per „YouTube“.

Pastaraisiais metais Rusija metodiškai nusitaikė į Kremliaus atžvilgiu kritiškai nusiteikusius žmones ir organizacijas, daugelį jų pažymėdama „užsienio agento“ etikete, o kai kuriuos paskelbdama „nepageidaujamais“. Pagal 2015 metų įstatymą narystė „nepageidaujamose organizacijose“ laikoma baudžiamuoju nusikaltimu.

Šiais metais Maskva šią etiketė prilipdė laikraščio „Novaja Gazeta“, kurio redaktorius yra Nobelio taikos premijos laureatas, europiniam leidiniui, taip pat – Pasaulio gamtos fondui, „Greenpeace“ ir JAV įsikūrusiam Laukinių lašišų centrui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min