Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maskvoje tūkstančiai protestavo prieš mažinimus sveikatos apsaugos sistemoje

Medikų protestas Maskvoje
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr. / Medikų protestas Maskvoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Gydytojai, pacientai ir kiti protestuotojai nepaisydami šalčio atėjo pareikšti nepritarimo vykdomai Maskvos sveikatos apsaugos reformai, pagal kurią iki kitų metų pradžios gali būti atleista iki 10 tūkst. gydytojų ir uždarytos 28 ligoninės.

Daugelis protestuotojų ant žieminių striukų buvo užsivilkę baltus chalatus. Kai kas nešė transparantus su uždaromų ligoninių pavadinimais.

„Taupykite pinigus karui, o ne gydytojams“, – skelbė vienas transparantas.

Rusijos gydytojai siunta dėl šalies sveikatos apsaugos reformos

Semionas Galperinas kelius dešimtmečius dirbo geriausiose Rusijos ir JAV ligoninėse ir medicinos tyrimų centruose. Nepaisant milžiniškos patirties, viena Maskvos ligoninė, kurioje dirba S.Galperinas, neseniai vyriškiui pateikė ultimatumą – palikti gydymo įstaigą arba joje dirbti slaugytoju. Dėl naujausios Rusijos sveikatos reformos įspėjimo apie atleidimą iš darbo lapeliai jau įteikti tūkstančiams Maskvos medikų, tačiau atleisdama S.Galperiną valdžia jį nubaudė už priklausymą ligoninės profesinei sąjungai, rašo naujienų svetainė utsandiego.com.

S.Galperino dabartinė darbo vieta naikinama dėl naujausios Rusijos sveikatos apsaugos reformos, kurios metu vien tik Maskvoje bus uždarytos 28 ligoninės ir atleista apie 10 tūkstančių medicinos darbuotojų. Taip šalies valdžia siekia modernizuoti blogai veikiančią ir nuo sovietinių laikų beveik nepakitusią Rusijos sveikatos apsaugos sistemą.

S.Galperino dabartinė darbo vieta naikinama dėl naujausios Rusijos sveikatos apsaugos reformos, kurios metu vien tik Maskvoje bus uždarytos 28 ligoninės ir atleista apie 10 tūkstančių medicinos darbuotojų.

Lapkričio 30 d. tūkstančiai gydytojų ir pacientų planuoja surengti mitingus prieš šią reformą. Manoma, kad šie mitingai taps didžiausia socialinio nepasitenkinimo išraiška Rusijoje per beveik dešimtmetį. Jie neturėtų džiuginti ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino, kuriam didelį galvos skausmą šiuo metu kelia ne geriausius laikus išgyvenanti šalies ekonomika.

Lapkričio pradžioje Rusijos gydytojai jau buvo išėję į gatves protestuodami prieš ligoninių uždarymus ir jų kolegų atleidimus. Paskutinis iki tol vykęs panašaus masto protestas įvyko 2005 m.

Tuo metu socialinių neramumų išsigandęs V.Putinas per kelias savaites sugebėjo prastumti įstatymo projektus, pagal kuriuos buvo nuspręsta padidinti pensijas ir socialines išmokas.

Panašu, kad dėl gydytojų streikų Kremlius nerimauja ir šiuo metu. Visai neseniai V.Putinas kreipėsi į Maskvos savivaldybę prašydamas iš naujo apsvarstyti reformą, taip pat buvo suorganizuota atviro stalo diskusija su garsiais šalies gydytojais ir medicinos darbuotojų profsąjungų atstovais.

„Scanpix“/AP nuotr./Gydytojas Semionas Galperinas
„Scanpix“/AP nuotr./Gydytojas Semionas Galperinas

S.Galperinas tikina, kad jis nepaliks savo dabartinės darbo vietos: „Negaliu palikti darbo, nes nusprendėme kovoti iki galo“.

Per pastarąjį dešimtmetį Rusija galėjo pasigirti žemu, 5 proc. siekiančiu nedarbo lygiu tik dėl to, kad skyrė milžiniškas dotacijas valstybinėms bendrovėms, mokykloms ir ligoninėms.

Maskvos savivaldybės atstovai savo ruožtu gina reformą ir tikina, kad ja siekiama sumažinti didžiules ligoninėms skiriamas subsidijas, kurios buvo išlikusios dar nuo Sovietų Sąjungos laikų.

„Kai kurie atleisti gydytojai buvo nekvalifikuoti. Kai kurie iš jų neturėjo pakankamo darbo krūvio“, – teigė Maskvos sveikatos apsaugos departamento atstovė Elina Nikolajeva.

Gydytojų nepasitenkinimas esama padėtimi gali smarkiai pakenkti V.Putino reitingams, kadangi jį ypatingai remia valstybinių įmonių ir institucijų darbuotojai. Per pastarąjį dešimtmetį Rusija galėjo pasigirti žemu, 5 proc. siekiančiu nedarbo lygiu tik dėl to, kad skyrė milžiniškas dotacijas valstybinėms bendrovėms, mokykloms ir ligoninėms. Be to, 2012 m. prezidento rinkimuose daug valstybės tarnautojų patikėjo V.Putino pažadais pagerinti gyvenimo sąlygas šalyje.

Vis dėl to, esant dabartinei situacijai Rusijos ekonomikoje, Kremliaus šeimininkui šiuos pažadus ištesėti bus ypatingai sunku.

Ekspertai labai kritikuoja Rusijos valdžios sprendimą vykdyti medicinos reformą nepasitarus su šalies gydytojų bendruomene. Reformų sūkuryje atsidūrusių ligoninių darbuotojams nebuvo paaiškinta, kodėl jų darbovietės yra uždaromos ir koks likimas laukia jų pacientų.

Maskvos 11–ojoje ligoninėje, kurioje dirba S.Galperinas, 136 iš 320 darbuotojų jau gavo pranešimus apie atleidimą iš darbo. 

Maskvos 11–ojoje ligoninėje, kurioje dirba S.Galperinas, 136 iš 320 darbuotojų jau gavo pranešimus apie atleidimą iš darbo. Pačią ligoninę planuojama uždaryti 2015 m. balandį.

Komentuodamas sprendimą uždaryti šią Rusijos sostinės ligoninę, už socialinę apsaugą atsakingas Maskvos merijos darbuotojas Leonidas Pečatnikovas teigė, kad ji buvo monopolizavusi išsėtinės sklerozės gydymo rinką mieste. Dėl šios priežasties šia liga sergantiems pacientams gydymas nebūdavo suteikiamas kitose ligoninėse.

S.Galperinas teigia, kad jų ligoninėje siūlomas geriausias išsėtinės sklerozės gydymas Maskvoje.

Gydytojas įsitikinęs, kad valdžia nusprendė uždaryti šią ligoninę dėl aktyvios vietos profsąjungos veiklos. Pranešimai apie atleidimą iš darbo buvo įteikti visiems ligoninės profsąjungos veikloje dalyvaujantiems gydytojams.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min