Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Rusijos ir Britanijos lyderiai susitiks „artimiausioje ateityje“, sako Kremlius

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May susitarė susitikti „artimiausioje ateityje“, antradienį pranešė Kremlius.
Theresa May
Theresa May / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Per pokalbį telefonu, kurį inicijavo Londonas, abu lyderiai „suplanavo surengti privatų susitikimą artimiausioje ateityje“, sakoma Kremliaus pranešime, neįvardijant konkrečios datos.

Britanijos ir Rusijos ryšiai pastaraisiais metais buvo pašliję, ypač dėl pastangų patraukti atsakomybėn kaltuosius dėl Kremliaus kritiko ir buvusio šnipo Aleksandro Litvinenkos nužudymo. Šis buvęs Rusijos saugumo agentas 2006 metais buvo nunuodytas Londone radioaktyvia medžiaga.

Be to, Britanija uoliai palaikė Vakarų šalių sankcijas Maskvai dėl Rusijos vaidmens Ukrainos krizėje.

„Svarstydamos aktualius Rusijos ir Britanijos santykius, abi šalys išreiškė nepasitenkinimą dabartiniais bendradarbiavimo parametrais tiek politinėje, tiek prekybos ir ekonomikos srityse“, – sakoma Kremliaus pranešime.

Abu lyderiai susitarė „suaktyvinti bendrą darbą įvairiomis kryptimis“ – be kita ko, siekiant užtikrinti susisiekimo oru saugumą, pridūrė Kremlius.

Kai Th.May praeitą mėnesį atėjo į valdžią, V.Putinas sakė esantis pasiruošęs „konstruktyviam dialogui“ su naująja Britanijos lydere.

Kremliaus lyderis kaltino ankstesnę Britanijos vyriausybę, kad ji „pernelyg pasitikėjo savimi“ ir elgėsi „lengvabūdiškai“, kai inicijavo birželį įvykusį referendumą, per kurį Jungtinė Karalystė apsisprendė išstoti iš Europos Sąjungos.

V.Putinas perspėjo, kad sprendimas pasitraukti iš ES „sukels pasekmių Jungtinei Karalystei, visai Europai ir, žinoma, mums“.

Daugelis apžvalgininkų sakė, kad vadinamasis „Brexit“ scenarijus būtų parankus V.Putinui, kaltinamam stengiantis supriešinti ES nares.

Vis dėlto V.Putinas birželį tikino, kad Rusija niekada „nesikišo, niekada nereiškė nuomonės šiuo klausimu“. Ji atmetė mėginimus susisieti Maskvą su tuo balsavimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Huawei FreeBuds 6i“ – iki 100 eurų kainuojančios belaidės ausinės
Reklama
Vaikų vasaros atostogoms įsibėgėjant, „Telia Play“ kino rekomendacijos vaikams ir visai šeimai
Reklama
„Įspūdžiai išliko visam gyvenimui“: TV bokštas kviečia pasivaikščioti 170 metrų aukštyje
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?