Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 24d. 20:36

Rusijos ir Europos požiūriai į energetiką akivaizdžiai skiriasi, rodo Vladimiro Putino ir Manuelio Barroso spaudos konferencija

Vladimiras Putinas ir Manuelis Barroso
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas ir Manuelis Barroso

Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Sąjungos energetikos infrastruktūros įstatymai faktiškai yra nuosavybės vagystė.

Po nevaisingų derybų su Europos Komisijos (EK) vadovu Jose Manuelio Barroso energetikos klausimais V.Putinas žurnalistams sakė, kad ES įstatymai dėl dujotiekio infrastruktūros nuosavybės, dar vadinami trečiuoju energetikos paketu, faktiškai reiškia turto konfiskavimą.

ES įstatymai apriboja ES vamzdynų infrastruktūros, priklausančios dujų tiekėjams, nuosavybę ir ragina „skaidyti“ per didelę jų centralizaciją. Pagal tokias taisykles Rusija gali būti priversta parduoti dalį savo dujotiekio tinklo.

„Trečiasis energetikos paketas visiškai akivaizdžiai pablogina mūsų energetikos bendrovių veiklos sąlygas, faktiškai galima kalbėti apie turto konfiskavimą,– sakė V.Putinas pridurdamas, kad paketas pakels energijos kaina ES vartotojams. – Kaip žinote, Rusijos ir Vokietijos partneriai šiuo klausimu kreipėsi į teismą“

Tuo tarpu J.M. Barroso pamėgino užglaistyti nesutarimus pareikšdamas, kad per kelias derybų tarp Rusijos vyriausybės ir EK valandas ES ir Rusija padarė didžiulę pažangą ir patikino, kad tie patys įstatymai galioja visoms šalims.

„Mes manome, kad mūsų trečiasis vidaus rinkos energijos paketas galioja visiems vienodai“, – sakė jis nurodydamas Norvegijos pavyzdį; ši šalis privalėjo laikytis tų pačių direktyvų, kurios, anot jo, atitinka Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) reikalavimus.

„Užsienio bendrovių prašome sutikti su tokiomis pat taisyklėmis, kurias taikome ir savo pačių bendrovėms“, – sakė J.M.Barrosso.  Mūsų požiūriai į trečiąjį energetikos paketą iš dalies skiriasi, tačiau šiuo klausimu turėjome labai atvirą ir nuoširdų pokalbį...

„Mūsų požiūriai į trečiąjį energetikos paketą iš dalies skiriasi, tačiau šiuo klausimu turėjome labai atvirą ir nuoširdų pokalbį... Norime, kad Rusija liktų svarbiausia mūsų dujų tiekimo partnerė“, – sakė EK vadovas.

ES kasmet importuoja dujų už maždaug 40 mlrd. eurų ir beveik ketvirtadalis dujų ateina iš Rusijos. Siekiant įgyvendinti ilgalaikio ES energetinio saugumo tikslus Briuseliui labai svarbu užtikrinti pastovų energetinių išteklių gavimą.

Šie ES ir Rusijos nesutarimai komplikuoja jų santykius, Maskvai siekiant ES paramos Rusijos narystei Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO).  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min