Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos ir Prancūzijos derybos dėl desantinių laivų „Mistral“ pirkimo pateko į aklavietę, teigia laikraštis

Amfibinis „Mistral“ karo laivas puikiai pritaikytas išlaipinti greitojo reagavimo pajėgas ir tiksliai vadovauti tiek jūroje, tiek sausumoje vykdomai operacijai.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Amfibinis „Mistral“ karo laivas puikiai pritaikytas išlaipinti greitojo reagavimo pajėgas ir tiksliai vadovauti tiek jūroje, tiek sausumoje vykdomai operacijai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos ir Prancūzijos derybos dėl desantinių laivų „Mistral“ pirkimo pateko į aklavietę, ketvirtadienį rašo laikraštis „Kommersant“.

Kaip pranešė keli artimi deryboms „Kommersant“ šaltiniai, Rusijos valstybinės ginklų eksporto ir importo tarpininkės „Rosoboroneksport“, Federalinės karinio techninio bendradarbiavimo tarnybos, Pramonės ir prekybos ministerijos ir Jungtinės laivų statybos korporacijos delegacija visą praėjusią savaitę Paryžiuje vedė derybas su Prancūzijos gynybos ministerija ir koncernu DCNS dėl galimybės Rusijai nusipirkti du desantinius karo laivus „Mistral“.

„Sugrįžę į Maskvą delegacijos nariai „informavo pirmuosius asmenis“, kad derybos pateko į aklavietę – šalys „iš principo nesutaria dėl kelių dalykų, visų pirma dėl perkamų laivų kainos“, – rašo leidinys.

Straipsnyje pažymima, kad „Rusija pasirengusi pirkti abu „Mistral“ ne daugiau kaip už 980 mln. eurų, bet Prancūzija primygtinai laikosi mažiausiai 1,15 mlrd. eurų kainos“.

Derybose dalyvaujančių Rusijos bendrovių atstovai tai komentuoti atsisakė.
Kaip pranešė „Kommersant“ šaltiniai, galutinį Prancūzijos siūlymą dėl “Mistral„ pardavimo Rusija turi gauti kovo 15 dieną.

Tačiau šaltiniai pažymi, kad suderinant kainą gali prireikti atskirų derybų dėl pardavimo sutarties kainos su Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy.

Kaip pasakoja „Kommersant“ šaltiniai, nesutarimų dėl „Mistral“ kainos priežastis –„neprofesionalus Gynybos ministerijos požiūris į pardavimo sutartį“.  Nesutarimų dėl „Mistral“ kainos priežastis –„neprofesionalus Gynybos ministerijos požiūris į pardavimo sutartį.

„Esmė ta, jog derybose Rusijos delegacija pasiūlė Prancūzijos atstovams įtraukti į „Mistral“ kainą ir kai kurių šių laivų mazgų statybos Rusijoje licencijų ir techninės dokumentacijos kainą. Numatoma, kad sutarties subrangovė Rusijoje bus jungtinė laivų statybos korporacija „Admiralteiskije verfi“, kuri turi atlikti pirmajame laive 20 proc. darbų, antrajame – 40 proc.“, – pažymima straipsnyje.

Tačiau Prancūzija nesutinka įtraukti licencijas ir techninę dokumentaciją į projekto kainą ir, kaip sako vienas „Kommersant“ šaltinių, „tam ji turi neabejotiną juridinį pagrindą“.

2010 metų gruodį Rusijos karinio jūrų laivyno vyriausiasis vadas Nikolajus Borisovas pasirašė su Prancūzija protokolą, numatantį 1,15 mlrd. eurų kainą, kurią sudarys abiejų laivų kaina (980 mln. eurų) taip pat kai kurios išlaidos logistikai (131 mln. eurų) ir įgulos mokymui (39 mln. eurų).  

„Tokia saviveikla sukėlė vyriausybės pasipiktinimą, nes ponas Borisovas neturėjo jokių įgaliojimų pasirašyti protokolą“, – sako laikraščio šaltinis, artimas Federalinei karinio techninio bendradarbiavimo tarnybai.

Pasak šaltinio, „šis skandalas gali ne tik sukomplikuoti derybas dėl „Mistral“, bet ir „aptemdyti santykius su Prancūzija tarpvalstybiniu lygiu“.

N.Borisovas protokolą pasirašė nesuderinęs su „Rosoboroneksport“ ir Federaline karinio techninio bendradarbiavimo tarnyba, ir, kai Prancūzijos gynybos ministerija ir DCNS pateikė jį Rusijos delegacijai, „tai buvo jai visiška staigmena“, pažymi „Kommersant“ šaltiniai.

Tarp šalių yra ir kitų nesutarimų, pabrėžia „Kommersant“ šaltiniai.

„Pavyzdžiui, Gynybos ministerija iki šiol daro pirmųjų dviejų laivų techninių užduočių pakeitimus, ir tai duoda Prancūzijai papildomų argumentų didinti sutarties kainą. Be to, Rusija ir Prancūzija negali nuspręsti, kur bus užregistruota bendroji įmonė, kuri statys „Mistral“ – Rusijos ar Prancūzijos laivų statykloje, ir tai taip pat reikia apsvarstyti „aukštesniu lygiu“, – pažymima straipsnyje.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min