Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Rusijos ir Turkijos prezidentai telefoninio pokalbio metu sutarė gerinti santykius

Po pastarosiomis savaitėmis dėl bepiločių ir NATO kilusios įtampos, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas sekmadienį pasikalbėjo telefonu ir sutarė gerinti santykius, pranešė abi pusės.
Recepas Tayyipas Erdoganas, Vladimiras Putinas
Recepas Tayyipas Erdoganas, Vladimiras Putinas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Nuo 1952 metų NATO nare esanti Turkija supykdė Maskvą patiekdama kovinių bepiločių Ukrainai, nes Rusija baiminasi, kad Kijevas panaudos juos per konfliktą su separatistais šalies rytuose.

V.Putinas ir R.T.Erdoganas „apsikeitė sveikinimais Naujųjų metų proga, aptarė pagrindinius dvišalio bendradarbiavimo rezultatus ir patvirtino norą toliau stiprinti abipusiai naudingą Rusijos ir Turkijos partnerystę“, nurodoma Kremliaus pareiškime, išplatintame po lyderių telefoninio pokalbio.

Turkijos prezidentūra nurodo, kad abi pusės „aptarė žingsnius siekiant gerinti Turkijos ir Rusijos santykius“, ir pakartojo savo norą vystyti bendradarbiavimą „visose srityse“.

Praėjusį mėnesį V.Putinas sukritikavo Kijevą dėl to, kad šis konflikto su prorusiškais separatistais metu panaudojo turkų gamybos bepiločius.

Ankara sako, kad jos negalima kaltinti dėl to, kad Ukraina naudoja turkiškus bepiločius, ir pridūrė, kad jeigu kokia nors valstybė nusiperka turkiškos ginkluotės, tai nebėra turkiškas produktas, bet jis priklauso įsigijusiai šaliai.

Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu praėjusią savaitę paragino Rusiją atsisakyti „vienašališkų“ reikalavimų ir imtis konstruktyvesnio požiūrio konflikte su Vakarų šalimis ir NATO dėl Ukrainos.

Rusija iš NATO reikalauja įpareigojančių saugumo garantijų bei atitraukti savo pajėgas į pozicijas, buvusias prieš bloko plėtrą į rytus, kuris prasidėjo po Sovietų Sąjungos žlugimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius