TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos įvaizdis pasaulyje – rekordiškai prastas

Pergalės dienos karinis paradas Maskvos Raudonojoje aikštėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Pergalės dienos karinis paradas Maskvos Raudonojoje aikštėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos įvaizdis per pastaruosius metus gerokai smuko, rodo 24 šalyse atlikta „BBC World Service“ apklausa.

Apklausa, atlikta dar prieš Krymo krizę, parodė, kad žmonių požiūris į Rusiją šiemet buvo negatyvesnis nei bet kuriais kitais metais nuo 2005-ųjų, kada pradėtos rengti tokios apklausos.

Taip pat pablogėjo ir požiūris į JAV ir ES.

Tuo tarpu teigiamiausią reputaciją išlaiko Vokietija.

Iš viso buvo apklausti 24 542 respondentai 24-iose šalyse. Jie buvo paprašyti pasakyti, ar, jų manymu, 16-os šalių ir ES įtaka pasaulyje yra „labiau teigiama“ ar „labiau neigiama“.

Neigiamai Rusiją vertina 45 proc. apklaustųjų arba keturiais procentiniais punktais daugiau nei 2013-aisiais. Teigiamai – 31 proc.

Požiūris į Rusiją suprastėjo visose šalyse, kur atlikta apklausa, tačiau labiausiai neigiamas vertinimas išaugo Kenijoje (16 proc. punktų), Ispanijoje (15), Brazilijoje (13) ir Kanadoje (12).

Požiūris į JAV suprastėjo Ispanijoje (kur neigiamai JAV įtaką pasauliui vertino 19 proc. punktų daugiau piliečių nei pernai), Vokietijoje (18) ir Brazilijoje (15).

Apklausą atlikusios agentūros „GlobeScan“ atstovas Lionelis Bellier komentavo: „Tikriausiai ne sutapimas, kad neigiamas požiūris į Jungtines Valstijas labiausiai išaugo tose šalyse – Ispanijoje, Vokietijoje ir Brazilijoje – kur buvo išaiškinta ir plačiai kritikuota JAV sekimo veikla.“

Požiūris į ES taip pat blogiausias per visą šių apklausų istoriją. Ispanijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje neigiami ES reitingai išaugo atitinkamai 19, 10 ir 7 proc. punktais.

Tuo tarpu 60 proc. apklaustųjų teigiamai vertina Vokietiją.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vokietija - geriausią reputaciją turinti šalis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Vokietija - geriausią reputaciją turinti šalis

BBC korespondentė Emily Buchanan komentuoja rezultatus:

„Požiūris į Rusiją ir toliau smuko visuose žemynuose. Apklausa atlikta tais metais, kai brendo įvykiai Kryme, todėl nenuostabu, kad nepalankiausias požiūris užfiksuotas Europoje. Kita vertus, kinų nuomonės apie Rusiją gerokai atšilo.

JAV reputacija atsigavo pirmosios prezidento Baracko Obamos kadencijos metu, tačiau nuo to laiko reitingai smuko, ypač Ispanijoje, Vokietijoje ir Brazilijoje. Tyrėjai tai sieja su antireklama dėl JAV vyriausybės sekimo programų.

Populiarumo reitingų dugne yra Iranas, Pakistanas ir Šiaurės Korėja – visos šalys, turinčios neigiamus įvaizdžius žiniasklaidoje. Didysis klausimas, kurį kelia apklausa, toks: kokiu mastu žmonių nuomonę tiesiog veikia naujienų apie tam tikras šalis tonas?“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Barackas Obama nebėra pasaulio numylėtinis
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Barackas Obama nebėra pasaulio numylėtinis

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min