Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 10, 21:00

Rusijos karo aviacija – apgailėtinai silpna ir netaikli. Kodėl?

Pirmadienio rytą maskviečiai stebėjo šarvuočių ir kareivių kolonų paradą – Rusija šventė 1945 metų pergalę prieš Vokietiją Antrajame pasauliniame kare. Šiame parade akivaizdžiai trūko vieno Rusijos karinės galios elemento – jos karo lėktuvų.
Rusijos kariai Sirijoje, ties Deir ez Zoru Tik prenumeratoriams
Rusijos kariai / „Scanpix“/AP nuotr.

Ir nors oficiali priežastis buvo prastos oro sąlygos (Maskvoje iš tikro švietė saulė), ne paslaptis, kad Rusijos lėktuvai pilotai ir antpuoliams iš oro skirti ginklai kare prieš Ukrainą pasirodė labai prastai.

Paradas be lėktuvų tik pabrėžė prezidento Vladimiro Putino nesugebėjimą sukurti galingų modernių oro pajėgų.

Rusijos lėktuvai tai įskrenda į Ukrainos oro erdvę, tai vėl iš jos sprunka vis pasisvaidydami nevaldomomis bombomis ir bėgdami nuo priešo nuo žemės leidžiamų raketų, kurių Maskvai vis dar nepavyko sunaikinti net nuo karo pradžios praėjus daugiau nei dviem mėnesiams.

Rusijos karo lėktuvai paprastai kasdien atlieka nuo 200 iki 300 skrydžių, pirmadienį žurnalistams sakė aukšto rango Gynybos departamento pareigūnas.

Tačiau okupantams nepavyko ore įgauti pranašumo prieš Ukrainą, kuri ir toliau sėkmingai naudojasi savo naikintuvais bei puolimui skirtais reaktyviniais lėktuvais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

© 2021 The New York Times Company

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min