Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos kino žvaigždė Dmitrijus Diuževas ukrainiečiams: atsiprašau, man gėda dėl savo šalies

Dmitrijus Diuževas
Nuotr. iš kinokadr.ru / Dmitrijus Diuževas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos kino ir teatro žvaigždė, legendinio serialo „Brigada“ aktorius Dmitrijus Diuževas savo paskyroje socialiniame tinkle „Vkontakte“ paskelbė kreipimąsi į ukrainiečius, kuriame atsiprašė dėl Rusijos karinės agresijos.

Šis kreipimasis buvo paskelbtas dar balandžio viduryje, bet tik dabar tapo viešas.

„Man gėda dėl Rusijos valdžios. Prašau Ukrainos atleidimo už tai, ką dabar daro mūsų valdžia. Aš nenoriu karo, kaip ir daugelis žmonių mūsų šalyje, bet man gėda dėl to, ką daro mūsų valdžia. Aš visada mylėjau ir gerbiau Ukrainą kaip stiprią šalį“, – cituoja D.Diuževą „Ukrainskaja pravda“.

Man gėda dėl Rusijos valdžios. Prašau Ukrainos atleidimo už tai, ką dabar daro mūsų valdžia.


Aktorius pabrėžė, jog rašo tai dėl to, kad nenori likti nuošalyje.

„Aš noriu kreiptis į viso pasaulio vyrus ir moteris, nesvarbu, kas jie yra – prezidentai ar paprasti darbininkai. Man nuo vaikystės pasakojo, kad žmogus yra gynėjas. O dabar man baisu gyventi savo gimtojoje šalyje, bet taip pat baisu ir dėl Ukrainos, dėl įvykių, kurie joje vyksta“, – pridėjo aktorius.

D.Diuževas kviečia neužmiršti, ką Rusijos ir Ukrainos žmonės kartu išgyveno per Antrąjį pasaulinį karą, ir duoti galimybę savo vaikams ir anūkams ramiai žaisti gatvėse.

„Aš vertinu ukrainiečių kultūrą ir papročius, ir pats truputį kalbu ukrainietiškai. Aš turiu šeimyninę relikviją – rankšluostį, kuriam jau šimtas metų. Jis nunertas vašeliu, juodos ir raudonos spalvos siūlais. Perduodamas šį rankšluostį savo vaikams noriu jiems pasakoti, kas jį nunėrė ir kada. Noriu pasakoti, kad juoda spalva – vaisingos ir turtingos ukrainiečių žemės simbolis, o raudona – šalies klestėjimo ir naujo gyvenimo simbolis. Nenoriu, kad šios dvi spalvos taptų ukrainiečių žemėje pralieto kraujo simboliu“, – teigia aktorius.

Galbūt mano filosofija ne visiems suprantama, bet tiesiog tylėti nebėra jėgų.

Anot D.Diuževo, bet kuri motina yra prieš karą. „Motina yra moteris, vadinasi, visos moterys yra prieš karą. Lieka vyrai. Kam jie nori įrodyti savo didybę ir galią kariaudami? Savo moterims, savo motinoms, savo vaikams? Tai tegu jie tai įrodo savo meile, pagarba ir švelnumu“, – teigia aktorius.

„Galbūt mano filosofija ne visiems suprantama, bet tiesiog tylėti nebėra jėgų. Aš tik noriu, kad viso pasaulio žmonės suprastų, kad mes esame vienos planetos gyventojai ir mums nėra ko dalytis, mes privalome ne kariauti, o pagaliau mokytis gyventi taikiai, dirbti, auginti vaikus, kurti meną, ilsėtis ir mylėti. Visa tai įmanoma, bet tik pasaulyje be karo. Ukrainiečiai, mes su jumis“, – rašo D.Diuževas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min