Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 3d. 19:50

Laivas, gabenęs vamzdžius „Pietų srautui“, Bulgarijoje užplaukė ant seklumos

Dujotekis „Pietų srautas“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Dujotekis „Pietų srautas“

Rusijos žiniasklaida praneša, kad laivas, gabenęs vamzdžius "užšaldytam" dujotekiui "Pietų srautas", Bulgarijoje, netoli Burgaso, užplaukė ant seklumos.

Burgaso jūrų uosto administracijos vadovas Stanimiras Nikolovas informavo, kad įgulai tikrai nekilo rimtas pavojus, laivą bus bandoma buksyruoti į gilesnius vandenis.

Rusija Burgaso ir Varnos (Bulgarija) uostuose sandeliuoja vamzdžius, kuriuos naudos statydama (šiuo metu užšaldytą) dujotekį „Pietų srautas“.

Šio dujotekio statybos buvo pristabdytos po V.Putino vizito Ankaroje. Turkijos sostinėje Ankaroje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Kremliaus kontroliuojamo dujų koncerno „Gazprom“ dujotiekio projektas „Pietų srautas“ nebus tęsiamas. Pagrindine tokio sprendimo priežastimi V.Putinas nurodė Bulgarijos vykdomą povandeninės dujotiekio atkarpos tiesimo darbų blokadą. Vis dėlto, energetikos ekspertai ir žurnalistai po šio Rusijos lyderio pareiškimo priminė, kad Kremlius į „Pietų srauto“ statybos darbus jau yra investavęs apie 4,66 mlrd. JAV dolerių.

Planuota, kad „Pietų srauto“ dujotiekio galia turėjo sudaryti 63 mlrd. kubinių metrų. Dujotiekis turėjo eiti Juodosios jūros dugnu ir pasiekti Pietų ir Vidurio Europos šalis. Buvo skelbta, kad dujų tiekimas „Pietų srautu“ bus pradėtas 2015 m. pabaigoje.

Dujotiekis turėjo kirsti Bulgarijos, Serbijos, Vengrijos, Austrijos, Italijos ir Slovėnijos teritorijas. Taip pat apie norą prisijungti prie „Pietų srauto“ buvo pareiškusi ir Makedonija.

Žinia apie tai, kad Rusija atsisakė šio dujotiekio tiesimo, Vakaruose buvo sutikta skirtingai. Laikraščio „The New York Times“ apžvalgininkai tokį V.Putino pareiškimą pavadino diplomatiniu Rusijos prezidento fiasko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min