Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 4d. 15:00

Rusijos laukinėje faunoje toliau plinta Afrikinis kiaulių maras

Paršiukai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Paršiukai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją apie naujus Afrikinio kiaulių maro atvejus Rusijoje. Nauji ligos židiniai nustatyti Tverės regione, laukinių šernų tarpe. Pirmieji užsikrėtę žvėrys rasti Zavidovo kaimo medžioklės apylinkėse.

Viename iš laukinių gyvūnų maitinimo ir medžioklės plotų Zavidovo kaime buvo rasti keturi negyvi šernai. Atlikus patologinių mėginių laboratorinius tyrimus, buvo patvirtinta Afrikinio  kiaulių maro diagnozė. Židinio vietoje atsakingos institucijos ėmėsi būtinų specialiųjų priemonių užkrato plitimui sustabdyti – šernų gaišenos sunaikintos, teritorija dezinfekuota.

Šių metų lapkričio 29 d. Rusijos veterinarijos specialistai pranešė apie dar vieną afrikinio kiaulių maro židinį to paties Tveres regiono Kesovogorskio (Kesovogorsky) srityje. Ištyrus šioje srityje sumedžiotų septynių laukinių šernų patologinius mėginius, trims identifikuotas Afrikinis kiaulių maras.

„Afrikinis kiaulių maras plinta ne tik per užsikrėtusius gyvūnus, jo virusas gali būti platinamas pervežant gyvulius, šeriant kiaules maisto atliekomis, ūkiuose nesilaikant biologinės saugos reikalavimų. Šios užkrečiamosios ligos sukėlėjus gali pernešti ir asmenys, lankęsi gyvūnų užkrečiamųjų ligų židiniuose, medžioklėse ar laukinių gyvūnų pirminio apdorojimo vietose, skerdyklose, gyvūninės kilmės atliekų tvarkymo vietose. Reikėtų priminti, kad gyvulių laikytojai, kurių ūkiuose ketina apsilankyti asmenys iš užsienio šalių, apie tokius vizitus privalo informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas. Taip pat gyvulių augintojams nereikėtų pamiršti, jog ūkinių gyvūnų šėrimui draudžiama naudoti maisto atliekas iš viešojo maitinimo ir prekybos įmonių”, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Mantas Staškevičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min