Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos miestas panoro jungtis prie Estijos

Estijos vėliava
Photos.com nuotr. / Estijos vėliava
Šaltinis: 15min
0
A A

Su Estija besiribojančio Ivangorodo miesto (miestas Rusijoje, Leningrado srities pietvakariuose) gyventojai išsiuntė peticiją Rusijos ir Estijos prezidentams su prašymu, kad jų miestas taptų Estijos dalimi, – skelbia Rusijos naujienų tarnybos, kurias cituoja portalas Rferl.org.

Ivangorodo miesto tarybos deputatas Jurijus Gordejevas parašė laišką ir išsiuntė peticijas Maskvai ir Talinui su 660 Ivangorodo piliečių parašais (mieste iš viso 11 tūkst. gyventojų).

J.Gordejevas priminė, kad Ivangorodas ir kai kurios sritys palei Rusijos-Estijos sieną buvo Estijos dalimi prieš 300 metų. Taigi, pasak jo, miestas turėtų grįžti Estijos jurisdikcijai.

Ivangorodas yra dešiniajame Narvos upės krante, priešais Estijos miestą Narvą.

J.Gordejevo teigimu, peticijos tikslas atkreipti dėmesį į miesto problemas.

„Mūsų biurokratų savivalė ir visiškas regiono valdžios abejingumas problemoms privertė mus tai padaryti“, – rašoma laiške Rusijos prezidentui.

Anot J.Gordejevo, Ivangorodo bėdos prasidėjo prieš trejus metus, kai Ivangorodo sritis buvo panaikinta ir inkorporuota į Kingisepo sritį. J.Gordejevo teigimu, dėl to miestas dabar į biudžetą surenka 50 mln. rublių mažiau. Taip pat, pasak jo, gyventojų nepasitenkinimą kelia didėjantys komunaliniai mokesčiai – esą jie dabar 60-70 proc. didesni nei kaimyniniame Kingisepe.

„Žinoma, nebus jokios Ivangorodo integracijos į Estiją, – tvirtino Gordejevas. – Aš tai puikiai supratu. Be to, tai – ne Estijos prezidento kompetencija, o Rusijos prezidento. Tačiau aš parašiau laišką, nes niekas nekreipia dėmesio į problemas.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min