Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 27d. 14:31

Rusijos milicijai suteikta teisė šaudyti į mitinguotojus

Rusijos milicijai atrištos rankos naudoti visas priemones prieš mitinguotojus.
„Scanpix“ nuotr. / Rusijos milicijai atrištos rankos naudoti visas priemones prieš mitinguotojus.

Pagal tarnybiniam naudojimui skirtą įsakymą Nr. 800 Rusijos milicijos pareigūnams buvo suteikta teisė šaudyti taikantis į protesto akcijų dalyvius.

Apie tai pranešė Rusijos naujienų portalas newsru.com, remdamasis opozicine interneto spauda. Šaltinio Rusijos vidaus reikalų ministerijoje teigimu, tokių priemonių imtasi baiminantis protesto akcijų dėl blogėjančios ekonominės situacijos, susiklosčiusios šalyje. Šaltinis taip pat teigia, kad ministerijoje duotas nerašytas nurodymas priimti į darbą kuo daugiau naujų žmonių ir plėsti etatus.

Newsru.com primena, kad ekspertai yra sunerimę dėl stabilumo šalyje finansų krizės sąlygomis, o valdžia jau vykdo šalies valdymo militarizaciją. Naujausiais duomenimis, jėgos struktūrų pareigūnų „vidaus naudojimui“ Rusijoje jau yra 2,5 mln., o tai yra daugiau nei kariuomenės pajėgos.

Milicija savo ruožtu metodiškai lavina mitinguotojų išvaikymo įgūdžius. Prieš savaitę Nižnij Novgorodo teritorijoje vyko stambaus masto milicijos mokymai, kuriuose dalyvavo ir specialiosios pajėgos, dislokuotos šioje srityje. Per mokymus buvo sumodeliuotos dvi situacijos: masiniai neramumai ir įkaito pagrobimas. Omonininkai per pratybas naudojo specialiąją techniką ir specialiąsias priemones.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min