Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 11d. 16:51

Rusijos naujienų portalo „Meduza“ vadovu vėl paskirtas I.Kolpakovas

Pratybų „Kibernetinis skydas 2017“ akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darbas kompiuteriu

Latvijoje registruoto naujienų portalo rusų kalba „Meduza“ vyriausiuoju redaktoriumi vėl paskirtas Ivanas Kolpakovas, anksčiau atsistatydinęs dėl redakcijoje kilusio lytinio priekabiavimo skandalo, pirmadienį pranešė portalo direktorė Galina Timčenko.

„Gerbiami skaitytojai, 2019 metų kovo 11 dieną „Meduza“ vyriausiuoju redaktoriumi paskirtas Ivanas Kolpakovas. Tatjana Eršova, ėjusi vyriausiojo redaktoriaus pareigas, taps redakcijų direktore“, – sakoma portale paskelbtame G.Timčenko pareiškime.

G.Timčenko pranešė, kad nusprendė sugrąžinti I.Kolpakovą į vyriausiojo redaktoriaus postą, nes „jis nuo pradžių buvo leidinio ideologas ir lyderis“.

Jo sugrąžinimui į šias pareigas pritarė „visų „Meduza“ padalinių vadovai“, o „jo profesinės savybės redakcijai abejonių nekelia“, sakoma pranešime.

I.Kolpakovo kandidatūrą taip pat palaikė naujosios direktorių valdybos nariai, kurių pavardės kol kas neskelbiamos. Valdybos posėdis numatytas kovo pabaigoje.

„Valdybai reikės patvirtinti artimiausių metų kompanijos plėtros planą ir „Meduza“ darbuotojų elgesio kodeksą“, – pranešė generalinė direktorė.

Anot G.Timčenko, įvykęs skandalas tapo „rimta pamoka ateičiai“, sakė ji.

„Labai apgailestauju dėl to, kas įvyko. Suprantu, kad konfliktų sprendimas turi būti sistemingas, mes ruošiame taisykles ir procedūras, kuriomis vadovausimės ateityje“, – pareiškė direktorė, dar kartą išreiškusi įsitikinimą, kad panašūs incidentai nepasikartos.

Praėjusių metų lapkričio 9 dieną I.Kolpakovas atsistatydino iš vyriausiojo redaktoriaus posto, nors direktorių valdybos nariai nerado priežasčių jam nušalinti.

Sprendimą trauktis žurnalistas priėmė po redakcijoje kilusio skandalo, vienam iš redakcijos darbuotojų apkaltinus jį priekabiavus prie jo sutuoktinės per įmonės vakarėlį.

I.Kolpakovas yra vienas iš „Meduza“ įkūrėjų ir vadovavo šiam portalui nuo 2016-ųjų.

Anot portalo, smarkiai apsvaigęs I.Kolpakovas įžnybė moteriai į užpakalį ir pareiškė: „Šiame vakarėlyje esi vienintelė, prie kurios galiu priekabiauti, ir nieko man už tai nebus.“

Pats I.Kolpakovas teigė nieko nepamenantis, bet viešai atsiprašė už savo „bjaurų“ elgesį. Direktorių valdybai grąžinus jį į ankstesnes pareigas, darbuotojas, prie kurio žmonos buvo priekabiauta, vėliau išėjo iš darbo.

Atsistatydindamas I.Kolpakovas pabrėžė, kad tokį sprendimą priėmė tik todėl, kad nori apsaugoti leidinį nuo didėjančios kontroversijos.

„Meduza“, įsikūręs Europos Sąjungos narėje Latvijoje, kad apeitų cenzūrą Rusijoje, dažnai rašo apie lytinį smurtą ir priekabiavimą.

Ryga yra tapusi vienu iš centrų, kur gali dirbti nepriklausoma Rusijos žiniasklaida, kuriai sunku veikti pačioje Rusijoje. Tarp šių žiniasklaidos priemonių yra 2014 metais įkurta svetainė „Meduza“, kurią tvarko buvę Rusijos naujienų svetainės Lenta.ru žurnalistai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:34
01:36
01:48

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min