Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 15d. 06:51

Rusijos opozicija surengė protestą 

Rusijos opozicija surengė protestą.
„Scanpix“ nuotr. / Rusijos opozicija surengė protestą.

Rusijos opozicijos lyderiai sekmadienį vadovavo protestui Maskvoje, per kurį apie tūkstantis žmonių reiškė pasipiktinimą sostinės rinkimų sprendimu, kai kuriems opozicijos kandidatams užkertančiu kelią balotiruotis per vietos valdžios rinkimus.

Nesankcionuota demonstracija, pavadinta opozicijos lyderių susitikimu su rinkėjais, buvo surengta Maskvos rinkimų komisijai atmetus dalį parašų, reikalingų, kad kandidatai būtų įregistruoti rugsėjį vyksiantiems sostinės Dūmos rinkimams.

Demonstrantai skandavo „Mes čia valdžia!“ ir „Putinas – vagis!“

Policija kurį laiką nesikišo, bet ėmėsi vaikyti susirinkusius, kai dauguma demonstrantų jau buvo išsivaikščioję, bet opozicijos lyderiai paragino likusius dalyvius per naktį tęsti sėdimąjį protestą prie rinkimų komisijos biuro.

Iškiliausias Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas akcijoje nedalyvavo. Demonstracijai įvairiu laiku vadovavo opozicijos veikėjai Dmitrijus Gudkovas, Ilja Jašinas ir Liubov Sobol.

„Rinkome parašus lyjant ir kepinant kaitrai, – kalbėjo D.Gudkovas. – Ir žinot, ką [rinkimu komisija] vakar mums pasakė? Pasakė, kad mūsų parašai suklastoti. Šiandien čia yra daug už mane pasirašiusių žmonių. Draugai, ar su tuo sutinkat?“

Minia atsakė: „Ne!“

I.Jašinas, vienas iš diskvalifikuotų kandidatų, paragino minią kartu su juo žygiuoti prie merijos ir pareikšti savo reikalavimus. Aktyvistai beldėsi į merijos duris, bet niekas neatsiliepė.

„Manau, tai piktinama“, – naujienų agentūrai AP prie merijos sakė buvęs Maskvos Dūmos atstovas spaudai Sergejus Bucharovas.

„Ir viskas, ką šneka rinkimų komisija, kaip jie aiškina, kodėl nepriima nepriklausomų kandidatų, yra melas. Tie parašai yra tikri“, – pabrėžė jis.

Opozicijos aktyvistė L.Sobol, taip pat nesėkmingai mėginusi balotiruotis rinkimams rugsėjį, ragino protestuotojus eiti prie rinkimų komisijos biuro.

„Jie vagia mūsų rinkimus. Jie grobia mūsų ateitį“, – kalbėjo L.Sobol ir kaltino dabartinį Maskvos merą Sergejų Sobjaniną įsakius atmesti parašus.

„Jie vagia mūsų rinkimus. Jie grobia mūsų ateitį, – kalbėjo L.Sobol.

Praėjus maždaug trims valandoms po demonstracijos pradžios dalyviai pradėjo skirstytis, bet keli šimtai protestuotojų 19 val. vietos (ir Lietuvos) laiku dar buvo pasilikę prie rinkimų komisijos.

Komisijos atstovas sakė I.Jašinui, kad jos pirmininkas Valentinas Gorbunovas su demonstrantais sekmadienį nesusitiks, nes savaitgaliui išvyko į savo vasarnamį Pamaskvyje, pranešė radijas „Echo Moskvy“.

Apie 30 žmonių pareiškė sėdėsiantys prie biuro ištisą naktį. Praėjus kiek daugiau nei valandai Maskvos policija juos išvaikė ir sulaikė I. Jašiną, L.Sobol ir kelis kitus opozicijos kandidatus.

Iki 21 val. buvo sulaikyti mažiausiai 38 protestuotojai, nurodė opozicijos narių areštus stebinti grupė „OVD Info“.

I.Jašinas iš policijos mašinos paskelbė „Twitter“ žinutę, kad demonstracijos dalyviai buvo šiurkščiai išvaikyti ir kad sulaikyta dar mažiausiai 20 kitų žmonių.

Policija nurodė areštavusi daugiau kaip 25 aktyvistus.

Sostinės policija nurodė, kad demonstrantai „nereagavo į policijos pareigūnų teisėtus reikalavimus nutraukti įstatymus pažeidžiančius veiksmus“ ir mėgino įkurti stovyklą prie rinkimų komisijos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min