Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti

Rusijos opozicijos tinklaraštininkas J.Žukovas sako buvęs sumuštas prie savo namų

Žinomas Rusijos opozicijos tinklaraštininkas ir radijo laidų vedėjas Jegoras Žukovas buvo sumuštas prie savo namų Maskvoje, pirmadienį pareiškė jo atstovas, Kremliaus kritikams teigiant, kad jie vis dažniau tampa užpuolimų taikiniais.
Temos: 2 Rusija Užpuolimas

22 metų J.Žukovas praėjusių metų vasarą buvo nuteistas kalėti lygtinai, sulaukęs kaltinimų ekstremizmu dėl jo sukurtų vaizdo įrašų, kuriuose kritikuojamas prezidentas Vladimiras Putinas, vykstant sąžiningų rinkimų reikalavusių aktyvistų masiniams protestams.

J.Žukovo bendražygiai susirašinėjimo platformoje „Telegram“ paskelbė jo kruvino ir ištinusio veido nuotrauką, tvirtindami, kad tinklaraštininkas buvo užpultas ir sumuštas netoli savo namų sekmadienio vakarą.

„Pasak liudininkų, jį užpuolė du tituškos [samdomi banditai], kurie vėliau paspruko paspirtukais“, – pareiškė J.Žukovo atstovas Stasas Toporkovas.

Anot naujienų agentūros „Interfax“, opozicijos veikėjas pateikė skundą policijai, o paskui jį apžiūrėjo medikai.

J. Žukovas buvo areštuotas praėjusių metų rugpjūtį dėl savo vaidmens masiniuose protestuose, kurie kilo po to, kai nepriklausomiems ir opozicijos kandidatams buvo uždrausta dalyvauti vietos valdžios rinkimuose.

Tada politologiją studijavusiam vaikinui buvo skirtas namų areštas ir pareikšti kaltinimai dėl raginimų internete griebtis ekstremizmo.

Anksčiau sekmadienį J. Žukovas pareiškė, jog netrukus po įstojimo buvo pašalintas iš magistrantūros studijų Maskvos prestižinėje Aukštojoje ekonomikos mokykloje.

VIDEO: Žiauriai sumuštas Rusijos opozicijos tinklaraštininkas, radijo laidų vedėjas J.Žukovas: „Visa tai yra politika“

Tinklaraštininko teigimu, vienas iš šios įstaigos administratorių jam pareiškė, kad toks sprendimas buvo priimtas „gavus įsakymą iš viršaus“.

Rusijos opozicija skundžiasi, kad po balsavimo dėl Konstitucijos pataisų, suteikusių V.Putinui galimybę pratęsti savo buvimą valdžioje, Kremlius kritikai vis dažniau užpuolami ir figūruoja teismo bylose.

Vienas Rusijos opozicijos lyderių Aleksejus Navalnas šiuo metu gydomas ligoninėje Berlyne po įtariamo apnuodijimo, o jo sąjungininkai laiko V.Putiną atsakingu už šį incidentą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius