Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Rusijos opozicijos veikėjas S.Udalcovas sieks suvienyti kairiąją stovyklą ir iškelti bendrą kandidatą į prezidentus

Rusijos opozicijos veikėjas Sergejus Udalcovas, anksčiau šią savaitę paleistas iš kalėjimo, atlikęs puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę, kuri jam buvo skirta už prieš Kremlių nukreiptų protestų organizavimą, planuoja atkurti savo judėjimą „Kairysis frontas“ ir iškelti suvienytos kairiosios stovyklos kandidatą į prezidentus.
Sergejus Udalcovas
Rusijos opozicijos veikėjas S.Udalcovas sieks suvienyti kairiąją stovyklą ir iškelti bendrą kandidatą į prezidentus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Sau esu numatęs tokias artimiausias užduotis: maksimaliai aktyvuoti kairiųjų judėjimą, pirmiausia – neparlamentinį. Tuo ir užsiėmė „Kairysis frontas“, – pareiškė S.Udalcovas ketvirtadienį per spaudos konferenciją.

Jis pažymėjo, kad artimiausiu metu sieks suvienyti visas smulkias kairiosios pakraipos organizacijas bei atgaivinti „Kairiojo fronto“ veiklą. Artimiausiomis dienomis jis žada susitikti su kairiųjų organizacijų atstovais, o rudenį rengs bendrą konferenciją.

Opozicionierius pridūrė, kad yra nusiteikęs „glaudžiai bendradarbiauti su parlamentinėmis kairiosiomis partijomis“ ir netgi kairiaisiais iš Europos bei Amerikos.

S.Udalcovo nuomone, tiek parlamentinės, tiek neparlamentinės kairiosios jėgos privalo susivienyti ir iškelti bendrą kandidatą į 2018-ųjų Rusijos prezidento rinkimus.

„Mano manymu, tai turi būti naujas veidas; tikiuosi su jų išmintimi surengti pirminius rinkimus ir iškelti naują, stiprų ir jaunesnį kandidatą. Kalbu ne apie save – mano teistumas už sunkų nusikaltimą dar neišnykęs; neturiu tokių ambicijų“, – nurodė jis.

S.Udalcovas: „Mano manymu, tai turi būti naujas veidas; tikiuosi su jų išmintimi surengti pirminius rinkimus ir iškelti naują, stiprų ir jaunesnį kandidatą. Kalbu ne apie save – mano teistumas už sunkų nusikaltimą dar neišnykęs; neturiu tokių ambicijų.“

S.Udalcovas pabrėžė, kad prie savo susivienijimo jis kvies prisidėti ir Komunistų partijos lyderį Genadijų Ziuganovą bei partijos „Teisingoji Rusija“ pirmininką Sergejų Mironovą.

„Rusijoje egzistuoja trečiosios jėgos paklausa – kairiųjų patriotinių pažiūrų, neprovakarietiškos, bet kritiškai valdžios atžvilgiu nusiteikusios (jėgos)“, – pridūrė jis.

2014 metų liepą S.Udalcovas kartu su Leonidu Razvozžajevu buvo pripažinti kaltais dėl masinių neramumų šalyje kurstymo prieš prezidento Vladimiro Putino inauguraciją trečiai kadencijai 2012-aisiais, kai Maskvos Bolotnajos aikštėje buvo vyko didelio masto demonstracijos.

Žmogaus teisių gynimo organizacijos tvirtino, kad S.Udalcovo ir L.Razvozžajevo teismo procesas buvo politiškai motyvuotas, o jiems skirta bausmė – per griežta.

S.Udalcovas 4,5 metų laisvės atėmimo bausmę atliko griežtojo režimo kolonijoje Tambovo srityje. Protestuodamas prieš jam skirtą bausmę aktyvistas buvo keliskart paskelbęs bado streiką.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Leonidas Razvozžajevas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Leonidas Razvozžajevas

L.Razvozžajevas iš kalėjimo buvo paleistas balandį.

S.Udalcovas teigė esąs pasiruošęs bendradarbiauti ir su kitomis opozicinėmis jėgomis, įskaitant liberaliąją opoziciją bei „adekvačius nacionalistus“.

„Ginčysime (verdiktą) iki pergalės, o per mūsų teismus sieksime ir kompensacijos, ir visiško išteisinimo“, – teigė S.Udalcovas.

„Daugelis „Bolotnajos bylos“ dalyvių kreipėsi į Europos (Žmogaus Teisių) teismą; šiandien jau yra sprendimas dėl Jaroslavo Belousovo, bet manau, kad ir mūsų su Leonidu Razvozžajevu (naudai) bus priimti tokie pat sprendimai“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais