Dabar populiaru
Publikuota: 2015 birželio 3d. 00:02

Rusijos opozicijos veikėjas Vladimiras Kara-Murza jaunesnysis pabudo iš komos

Rusijos opozicijos mitingas Maskvoje 2012 metų kovo 5-ąją. Iš kairės į dešinę: Michailas Kasjanovas, Grigorijus Javlinskis, Sergejus Mitrochinas, Vladimiras Kara-Murza jaunesnysis ir Borisas Nemcovas.
Lalekseev/Wikimedia.org nuotr. / Rusijos opozicijos mitingas Maskvoje 2012 metų kovo 5-ąją. Iš kairės į dešinę: Michailas Kasjanovas, Grigorijus Javlinskis, Sergejus Mitrochinas, Vladimiras Kara-Murza jaunesnysis ir Borisas Nemcovas.

Prieš savaitę į ligoninę Maskvoje kritinės būklės atvežtas publicistas ir visuomenės veikėjas Vladimiras Kara-Murza jaunesnysis pabudo iš komos.

Gegužės 27 d. vyras į ligoninę atgabentas dėl ūmios ir mįslingos ligos, sutriko jo inkstų veiklą. Įtarta, kad V.Kara-Murza jaunesnysis galėjo būti apnuodytas.

Žinias apie jo pabudimą iš komos pranešė Michailas Chodorkovskis savo „Twitter“ paskyroje. Naujienas openrussia.org patvirtino ir publicisto žmona Jevgenija. „Vladimiras atmerkė akis ir atpažino šeimą“, – teigė ji.

Anksčiau Jevgenija buvo pranešusi, kad jos vyro sveikata gerėja.

Po to, kai buvo nunuodytas Kremliaus kritiku tapęs buvęs Rusijos šnipas Aleksandras Litvinenka ir mįslingai mirė keli kiti šalies opozicijos veikėjai, kai kurie nerimauja, kad V.Kara-Murza galbūt buvo apnuodytas.

Šis aktyvistas palaikė glaudžius ryšius su opozicijos lyderiu Borisu Nemcovu, kuris vasarį buvo nušautas Maskvoje, taip pat bendradarbiauja su pilietine organizacija, įkurta buvusio naftos oligarcho Michailo Chodorkovskio, kuris taip pat yra iškilus Kremliaus oponentas.

V.Kara-Murza jaunesnysis yra Rusijos respublikonų liaudies laisvės partijos (RPR-PARNAS) ir demokratinio judėjimo „Solidarnost“ Federacinės politinės tarybos narys, taip pat Rusijos opozicijos koordinacinės tarybos narys. 2010 metų kovą ketvirtasis pasirašė Rusijos opozicijos kreipimąsi „Putinas turi pasitraukti“. Nuo 2011 metų aktyviai dalyvauja protesto akcijose „Už sąžiningus rinkimus“ ir kituose opozicijos renginiuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min