Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 8d. 15:23

Rusijos parlamentarai nori įsigyti ir sunaikinti Adolfo Hitlerio namą

Namas, kuriame gimęs augo Adolfas Hitleris
Reuters/Scanpix nuotr. / Namas, kuriame gimęs augo Adolfas Hitleris

Čia veikė užeiga, nacių kultūros centras, neįgaliųjų darbovietė, bankas. Tačiau bene svarbiausiu istorijoje momentu yra tai, jog šiame name gyveno Aloisas ir Klara Hitleriai, kuriems gimė Adolfas Hitleris. Rusijos parlamentaras, partijos „Vieningoji Rusija“ narys Francas Klincevičius dabar sumanė nusipirkti Austrijoje esantį pastatą ir jį sunaikinti, skelbia welt.de.

1889 metų balandžio 20 dieną muitinės pareigūnui A.Hitleriui ir jo žmonai Klarai gimė mažasis Adolfas Hitleris. Jis buvo ketvirtasis iš šešių vaikų. 60 km nuo Austrijos miesto Zalcburgo nutolusiame Braunau miestelyje šeima nuomojosi namą.

Gerokai vėliau šis namas tapo nacių gyvenamuoju namu, kultūros centru ir galerija. Po karo šiame name veikė biblioteka, mokykla, buvo įsikūręs neįgaliųjų centras ir banko filialas. 

Jau daug metų kyla diskusijos, kaip tinkamai panaudoti pastatą, kuriame kadaise augo A.Hitleris. Įgyvendinti savo sumanymą dabar užsimojo Rusijos parlamentaras Francas Klincevičius. Jis nori įsigyti pastatą ir jį nugriauti. Maskvoje esanti jo atstovė spaudai sakė, kad parlamentaras ketina surinkti 2 mln. eurų namui įsigyti.

F.Klincevičiui paramos savo idėjai ilgai ieškoti nereikėjo. Komunistų partijos atstovas Vadimas Solovjovas dienraščiui „Izvestija“ sakė, kad viskas, kas susiję su fašizmu turi būti sunaikinta. V.Solovjovas kartu su kitais partijos kolegomis nori kartu įsigyti namą, kuriame augo A.Hitleris. 

Reuters/Scanpix nuotr./Atminimo akmuo
Reuters/Scanpix nuotr./Atminimo akmuo

Netoli Zalcburgo esantis namas 1952 metais buvo restauruotas. Jo savininkai, šeima iš Austrijos, ant namo niekad neiškabino lentos, jog čia yra gyvenęs A.Hitleris. Vietoj to, 1989 metais, minint A.Hitlerio 100-ąsias gimimo metines, Braunau mieste buvo pastatytas atminimo akmuo, ant kurio užrašyta: „Už taiką, laisvę ir demokratiją. Daugiau jokio fašizmo. Milijonų mirusiųjų atminimui“. Akmuo buvo nutašytas tuometinėje Mauthauzeno koncentracijos stovykloje.

Šiuo metu ir toliau tęsiasi diskusijos, kam panaudoti šį namą, jis stovi tuščias.

1938 metais, po Austrijos prijungimo, A.Hitlerio štabo vadovas Martinas Bormannas namą už išpūstą kainą pardavė pavaduotojui Rudolfui Hessei. Teigiama, kad už namą buvo sumokėta keturis kartus daugiau nei jo vertė rinkoje. Name buvo įrengtas nacių kultūros centras. Besibaigiant karui vokiečių kariai bandė pastatą susprogdinti, tačiau JAV kareiviai sumanymą sužlugdė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min