15min be reklamos
2022 11 30, 19:18

Rusijos parlamento aukštieji rūmai vienbalsiai pritarė LGBTQ „propagandos“ įstatymui

Rusijos parlamento aukštieji rūmai – Federacijos Taryba – trečiadienį vienbalsiai pritarė įstatymui, draudžiančiam bet kokią LGBTQ „propagandą“.
LGBTQ bendruomenės vėliava
LGBTQ bendruomenės vėliava / 123RF.com nuotr.
Temos: 2 Rusija LGBT+

Praėjusią savaitę šį įstatymą, kuriuo draudžiama žiniasklaidoje, kine, knygose ir reklamose minėti tai, ką valdžia laiko „gėjų propaganda“, ir uždraudžiama „pedofilijos ir lyties keitimo propaganda“, taip pat skubiai priėmė Valstybės Dūma – žemieji parlamento rūmai. Dabar įstatymas bus perduotas prezidentui Vladimirui Putinui pasirašyti.

Rusijoje jau galioja įstatymas, draudžiantis nepilnamečiams skirtą „propagandą“ apie LGBTQ santykius. Naujuoju įstatymo projektu šis draudimas bus taikomas ir suaugusiesiems.

Už naujojo įstatymo pažeidimus bus skiriamos baudos, o jeigu įstatymą pažeis užsieniečiai, jie gali būti išsiųsti iš šalies.

Numatytos baudos siekia nuo 100 tūkst. iki 2 mln. rublių (nuo maždaug 1,58 tūkst. iki 31,6 tūkst. eurų). Užsieniečiai už tam tikrus pažeidimus prieš išsiuntimą iš Rusijos gali būti suimti 15 dienų.

Naujojo įstatymo pažeidimai nelaikomi baudžiamąja veika, nes baudžiamasis kodeksas pagal Rusijos teisę gali būti keičiamas tik priimant atskirą įstatymą. Visgi kai kurie įstatymų leidėjai jau pareiškė pritariantys tokiai priemonei.

Rusija 2020 metais nedviprasmiškai uždraudė tos pačios lyties asmenų santuokas, priėmusi Konstitucijos pataisas, kuriose, be kita ko, santuoka buvo apibrėžta kaip vyro ir moters sąjunga.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min