Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos partijos „Teisingas reikalas“ vadovu tapo turtingiausias Rusijos žmogus Michailas Prochorovas

Michailas Prochorovas
„Scanpix“ nuotr. / Michailas Prochorovas
Šaltinis: BNS
0
A A

Neeilinio partijos „Teisingas reikalas“ (Pravoje delo) suvažiavimo delegatai šeštadienį išrinko verslininką Michailą Prochorovą partijos pirmininku. Už jo kandidatūrą balsavo 107 delegatai, prieš buvo du.

Naujojo lyderio nuomone, partija turi patekti į Valstybės dūmą ir tapti efektyvia valdžios partija.

Be kita ko, M.Prochorovas iškėlė sau tikslą – „nutraukti pilietinį karą, kuris vyksta jau beveik šimtą metų“.

Skubiai priėmė į partiją

Verslininkas Michailas Prochorovas šeštadienį prasidėjusiame partijos „Teisingas reikalas“ (Pravoje delo) suvažiavime, pirmiausia, buvo priimtas į partijos narius.

Už jį balsavo 107 delegatai, prieš buvo vienas, susilaikė taip pat vienas.

M.Prochorovas, kurį vėliau ketinama rinkti šios partijos vadovu, savo kalboje padėkojęs delegatams už pasitikėjimą ir pažadėjęs jį pateisinti, iš karto ėmėsi kritikuoti dabartinę visuomeninę politinę Rusijos santvarką bei pateikė pasiūlymų, ką reikėtų keisti.

Nori pokyčių

„Mes vadinamės Rusijos Federacija, nors pagal sandarą tai imperija. Pas mus veikia tik prezidento valdžia. Tokia forma neužtikrina stabilumo“, – sakė jis.

Jo nuomone, į Valstybės dūmą reikia sugrąžinti bent 25 vienmandatėse apylinkėse išrinktus deputatus; šitaip į parlamentą patektų itin talentingos, iškilios asmenybės.

„Įgaliotųjų atstovų federalinėse apygardose institutas savo vaidmenį atliko; jo galima ramiai atsikratyti“, – nurodė M.Prochorovas.

„Gal tik išskyrus Šiaurės Kaukazo apygardą. Ir visai ne todėl, kad jam vadovauja mano bičiulis (Aleksandras Chloponinas)“, – juokiantis susirinkusiems pažymėjo jis.

M.Prochorovo nuomone, būtina išplėsti gubernatorių įgaliojimus, „įvesti policijos, teismų, gal ir prokurorų renkamumą“.

„Ir Maskvoje, ir Sankt Peterburge mero rinkimai turi būti privalomi“, – pabrėžė jis.

„Vyksta sisteminė mūsų šalies degradacija: pramonė žlugo, o mes esame, nors ir galingas, bet žaliavinis priedėlis“, – pastebėjo kalbėtojas.

„Dabar degraduoja švietimas, sveikatos apsauga ir kultūrą, – tęsė M.Prochorovas. – Išlaidos tam turėtų lenkti išlaidas jėgos ir gynybos struktūroms“.

Be kita ko, jo nuomone, reikia „nutraukti pilietinį karą, kuris vyksta jau beveik šimtą metų“. „17-aisiais mes padalinome žmones į savus ir priešus, mums visiems dabar reikia sugrąžinti Rusijos pilietybę be jokių sąlygų“, – sakė jis.

Apie būsimus Valstybės dūmos rinkimus M.Prochorovas pasakė, jog partija „Teisingas reikalas“ turi sėkmingai pasirodyti.

„Kas yra mūsų rinkėjai? Nemanau, kad būtų teisinga laikyti, kad būtume verslo, didžiojo, vidurinio, mažojo, taip pat inteligentijos partija“, – sakė jis.

„Reikia kreiptis į šeimų galvas, mūsų partija taip pat gali būti ir jaunimo“, – pridūrė M.Prochorovas.

2008 metais įsteigta partija „Teisingas reikalas“ savo tinklalapyje pateiktą programą pradeda šūkiais „Kapitalizmas visiems“, „Mes – dešinioji partija, mes – teisės partija“ (My – pravaja partija, my – partija prava). Čia žaidžiama žodžiu „pravo“, kuris reiškia ir dešinę, ir teisę, teisingumą.

Pretenduojanti būti centro dešinės politine partija, ji įsteigta 2008 metų lapkričio 16 dieną sujungus tris liberalios pakraipos partijas: „Pilietinė jėga“ (Graždanskaja sila), Rusijos demokratinė partija (Demokratičeskaja partija Rossiji), Dešiniųjų jėgų sąjunga (Sojuz pravych sil). Oficialiai įregistruota 2009 metų vasario 11 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min