Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rusijos paskelbtame nepageidaujamų ES veikėjų „juodajame“ sąraše – ir Lietuvos politikai

Vytautas Landsbergis ir Andrius Kubilius
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Vytautas Landsbergis ir Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS/15min.lt
0
A A

Rusijos paskelbtame nepageidaujamų Europos Sąjungos (ES) veikėjų „juodajame“ sąraše įvardyti septyni Lietuvos politikai ir aštuoni Estijos veikėjai.

Byloja apie blogus santykius

Maskvos sprendimas įtraukti aštuonis Estijos veikėjus į asmenų, kuriems draudžiama atvykti į Rusiją, „juodąjį sąrašą“ byloja apie blogus abiejų šalių santykius, šeštadienį pareiškė Estijos saugumo policija (KaPo).

Minėtas sąrašas sudarytas ne penktadienį. Jame išvardyti asmenys buvo nustatyti gerokai anksčiau“, – pridūrė H.Puuseppas.

„Tai tiesiog byloja, kad santykiai blogi – ir minėtas sąrašais yra aiškus to įrodymas“, – naujienų agentūrai BNS sakė KaPo atstovas Harrys Puuseppas, pridūręs, kad jo tarnybos pareigūnams neleidžiama lankytis Rusijoje.

„Tačiau minėtas sąrašas sudarytas ne penktadienį. Jame (išvardyti) asmenys buvo nustatyti gerokai anksčiau“, – pridūrė H.Puuseppas, sakydamas, kad šio sąrašo paskelbimas niekaip nepaveiks KaPo darbo.

Septyni lietuviai

Kaip skelbia portalas newsru.com, Rusijos sudarytame „juodajame“ sąraše minimos ir kelios Lietuvos politikų pavardės. Iš viso jame įvardytos septynių mūsų šalies politikų pavardės.

Rusijoje nepageidaujami Europos parlamento narys liberalas Petras Auštrevičius, buvęs premjeras, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Neliupšienė, buvęs europarlamentaras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas „darbietis“ Artūras Paulauskas, buvęs VSD vadovas Gediminas Grina, Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas. Visą sąrašą rasite paspaudę čia.

Nyderlandų premjeras Markas Rutte penktadienio vakarą pirmasis nurodė, kad Rusija sudarė nepageidaujamų ES veikėjų „juodąjį sąrašą“. Pasak premjero, Rusija tą sąrašą penktadienį perdavė ES šalių ambasadoms.

M.Rutte sakė manantis, kad šis sąrašas yra atsakas į Vakarų šalių sankcijas Maskvai dėl Krymo aneksijos ir numanomo vaidmens separatistiniame konflikte Rytų Ukrainoje. Nyderlandų lyderis sakė, kad sąraše yra 80–90 pavardžių.

Be kitų asmenų, į tą sąrašą įtraukti aštuoni Estijos piliečiai: buvusi užsienio reikalų ministrė Kristiina Ojuland, gynybos pajėgų vadas generolas leitenantas Riho Terras, jo pavaduotojas brigados generolas Arturas Tiganikas, savanoriškosios sukarintos organizacijos „Kaitseliit“ vadas brigados generolas Meelis Kiili, Saugumo policijos departamento generalinis direktorius Arnoldas Sinisalu, teisingumo ministras ir buvęs gynybos ministras Urmas Reinsalu, Europos Parlamento deputatas Tunne Kelamas ir vienas iš Estijos gynybos pramonės vadovų Andresas Parve.

Suomijos dienraštis „Helsingin Sanomat“ pažymėjo, kad Estijos piliečiai, lyginant su šalies gyventojų skaičiumi, minėtame sąraše sudaro itin didelę dalį.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Rusija Maskva Estija
Parašykite atsiliepimą apie 15min