2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Rusijos patriarchas Kirilas ragina nutraukti ugnį Ukrainoje per stačiatikių Kalėdas

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovas Kirilas ketvirtadienį paragino nutraukti ugnį Ukrainoje per stačiatikių Kalėdas, kurias šią savaitę švenčia abi šalys.
Patriarchas Kirilas
Patriarchas Kirilas / „AFP“/„Scanpix“

„Aš, Kirilas, Maskvos ir visos Rusios patriarchas, kreipiuosi į visas tarpusavio konflikto šalis, ragindamas nutraukti ugnį ir sudaryti kalėdines paliaubas nuo sausio 6 dienos 12 val. iki sausio 7 dienos 24 val., kad stačiatikiai galėtų dalyvauti pamaldose Kalėdų išvakarėse ir Kristaus gimimo dieną“, – pareiškė jis oficialioje Bažnyčios interneto svetainėje.

Maskva ir Kyjivas šio Kirilo raginimo kol kas nekomentavo.

Patriarchas Kirilas, artimas Vladimiro Putino bendražygis, yra vienas aktyviausių karo prieš Ukrainą palaikytojų ir ne kartą viešai teigiamai pasisakė apie vykdomą Rusijos agresiją kaimyninėje šalyje.

Po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą patriarchas Kirilas savo pamoksluose dažnai minėjo karinius veiksmus. Be kita ko, jis pagrindė Rusijos invazijos priežastis ir ragino rusus „dvasiškai mobilizuotis“.

Dėl Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovo pozicijos Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia gegužės pabaigoje paskelbė nepriklausomybę nuo Maskvos patriarchato. Birželį Jungtinė Karalystė ir Kanada patriarchui Kirilui pritaikė sankcijas. Lietuva liepą uždraudė jam atvykti į šalį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 15min